Forever Alone BGG Edition: Malé Velké Galaxie

Malá, ale veľká hra (Foto: PoP-Cult Magazín)

Táto hra si ma získala už pri prvom zahraní. Jej rozmery sú perfektné na letnú dovolenku a jej obsah zabaví na nejednu hodinu. Donedávna som ale netušil, že Tiny Epic Galaxies sa dajú hrať v sólo variante. Chystajte rakety a štartujte motory – vyrážame k ničomným galaxiám.

Ste na prieskume nového sveta, no ten nie je až taký priateľský. Pri sólo variante sa protihráč riadi vlastnými pravidlami. Táto ničomná galaxia robí ničomné akcie svojimi ničomnými loďami aby získala ničomné body.

Nepriateľská galaxia začína so všetkými loďami (Foto: PoP-Cult Magazín)

Setup hry je pre vás rovnaký ako pri hre viacerých hráčov. Vezmite si kartu galaxie a figúrky rovnakej farby, a uložte ich nasledovne. Položte 2 lode na kartu galaxie, diplomacia na úrovni 1, energia na úrovni 2, značku vylepšenia galaxie na začiatok a ďalšie 2 lode na vyznačené miesta postupu galaxie. Pre protihráča vyberte kartu ničomnej galaxie, ktorá sa nachádza na druhej strane všetkých kariet galaxií. Tá začína so všetkými 4 loďami uprostred galaxie, ale nemá žiadnu energiu ani body diplomacie. Karty tajných úloh vynechajte, na stôl vyložte 4 karty objavených planét a hra sa môže začať.

Plne vylepšená galaxia (Foto: PoP-Cult Magazín)

Hru začínate vy a pravidlá sú pre vás rovnaké ako v hre s hráčmi. Hodíte teda kockami, ak sa vám výsledok nepáči, môžete ich hodiť ešte raz a potom sa rozhodujete ako dané akcie využijete. Po skončení vášho ťahu je na rade protihráč. Tu hádžete stále po jednej kocke a vyhodnocujete akcie galaxie. Keď má teda k dispozícii 5 kociek, hodíte nimi postupne. V tomto momente môžete vy nasledovať ťahy ničomnej galaxie zaplatením jedného bodu diplomacie. Ak by ste ale chceli, aby galaxia nevyužila danú akciu, môžete skúsiť šťastie a prinútiť ju prehodiť kocku zaplatením jedného bodu diplomacie a jednej energie z vašej zásoby. To môžete robiť dovtedy, kým na to máte.

Nekonečné hádzanie kockami (Foto: PoP-Cult Magazín)

Sú hry, pri ktorých ma baví aj hra jedného hráča. To bohužiaľ nemôžem povedať o Malých Veľkých Galaxiách. Všetko závisí na náhode a hody kockami viete ovplyvniť len minimálne. Aj keď hra ponúka viac obtiažností, hranie mi prišlo veľmi jednotvárne. Hodím kockami, spravím čo treba a hodím kockami galaxie, aby som mohol hodiť zase mojimi kockami. Táto stolovka podľa mňa nemá dobrý mód pre hru jedného hráča. Veľmi dobre sa ale hodí na stôl k viacerým hráčom, kde neviete, čo od nich môžete očakávať.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.