Filmy, ktoré uvidíme vo štvrtej fáze MCU

Marvel Cinematic Universe (Foto: i.redd.it)

Dočkali sme sa. Po niekoľko mesačnom čakaní na ďalší film z Marvel Cinematic Universe (MCU) prišla začiatkom marca do kín Captain Marvel. Recenziu od nás si môžete prečítať TU. Sme tak už len krôčik od premiéry Avengers: Endgame (25. apríl) a to znamená, že čo nevidieť sa nám ukončí tzv. Fáza 3 tohto neskutočného projektu od Marvel.

Do spomínanej fázy sa zaraďujú snímky: Captain America: Civil WarDoctor StrangeGuardians of the Galaxy Vol. 2Spider-Man: HomecomingThor: RagnarokBlack PantherAvengers: Infinity WarAnt-Man and the Wasp, a spomínané snímky Captain MarvelAvengers: Endgame. Takmer trojročné trvanie tretej fázy sa pomaly, ale isto skončí a preto niet divu, že sa fanúšikovia dožadujú odpovede na otázku: Ktorých filmov sa dočkáme vo fáze č. 4?

Tieto filmy sme mohli vidieť vo fáze 3 (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

1. Spider-Man: Far from Home

Toto je zatiaľ jediný film, ktorý je oficiálne potvrdený po Avengers: Endgame. Opäť v ňom uvidíme Toma Hollanda v roli Petra Parkera resp. Spider-Mana, ktorý sa tento krát vydá spolu so svojou triedou na výlet po Európe. Povinnosť chrániť svet si ho však nájde aj ďaleko od domova.

2. Black Widow

O tomto filme zatiaľ toho veľa nevieme. Scarlett Johansson by si v nej mala zahrať postavu Natashy Romanoff v čase, keď sa z nej stávala elitná zabijačka, ktorá už vo svojich 10 rokoch nemala problém vziať život druhému človeku. Film bude režírovať Cate Shortland a dočkať by sme sa ho mali práve vo fáze 4.

Dočkať by sme sa mali aj sólovky o Black Widow (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

3. The Eternals

Ďalší film o ktorom hovoril Kevin Feige, filmový producent a prezident Marvel Studios. The Eternals sa budú zakladať na komikse Jacka Kirbyho, ktorý má rovnaký názov. Ide o fiktívne druhy ľudstva, vďaka ktorým sa pozrieme, ako vznikol život na zemi vo svete MCU.

To, ako vznikla Zem vo svete MCU, sa dozvieme práve v tejto snímke (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

4. Black Panther 2

Black Panther získal na tohtoročných Oscaroch tri sošky – za najlepšiu pôvodnú filmovú hudbu, najlepšie kostýmy a za najlepšiu výpravu. Je preto jasné, že sa do Wakandy ešte pozrieme. Ryan Coogler by mal opäť zasadnúť za režisérsku stoličku a Chadwick Boseman opäť ako T´Challa bude vládnuť krajine, o ktorej svet ešte donedávna netušil.

Pokračovanie Black Panthera je viac než isté (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

5. Doctor Strange 2

O Strangeovi sa hlavne po udalostiach vo filme Avengers: Infinity War popísalo neskutočne veľa informácii. Prečo dal kameň Thanosovi, prečo nepovedal ostatným o jedinom možnom spôsobe, ako poraziť Thanosa, ktorý videl na vlastné oči a podobne. Aj keď momentálne je z neho piesok, my veríme, že sa vráti späť. Rozhodne má ešte čo ukázať.

Ak Doctor Strange prežije Thanosovo lusknutie, mali by sme sa ho dočkať aj v samostatnom filme (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

6. The Hands of Shang-Chi

Black Panther Marvelu ukázal, že sa nemusí báť riskovať. Aj vďaka tomu sa dočkáme filmu o bojových umeniach s ázijským protagonistom. Sám som zvedavý ako to Destin Daniel Cretton, režisér snímky, dokáže prepojiť a nadviazať na udalosti v MCU.

MCU v Ázii? Prečo nie, čoskoro zrejme realita (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

7. Guardians of the Galaxy Vol. 3

James Gunn sa vracia do MCU. Po tom čo ho vyhodili pre nevhodné tweety spred niekoľkých rokoch. Druhé pokračovanie príbehu partie Star-Lorda prišlo viacerým fanúšikom slabé a práve preto v nich tkvie dávka pochybnosti pred treťou časťou. Ostáva nám len čakať, ako sa s tým režisér popasuje.

James Gunn dostal od Marvelu druhú šancu, resp. tretiu (Foto: marvelcinematicuniverse.fandom.com)

Niektoré filmy sú z tohto zoznamu viac než isté, iné o čosi menej. Na ktoré snímky sa tešíte vy? Podeľte sa s nami v komentároch.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

0 thoughts on “Filmy, ktoré uvidíme vo štvrtej fáze MCU”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.