E3 2019 s PoP-Cultom #6: Ubisoft nezachránili na E3 ani noví Watch Dogs

Ubisoft na tohtoročnej E3 nezažiaril (Foto: polygon.com)

Ubisoft na svojej konferencii potvrdil, že tohtoročná E3 patrí k slabším ročníkom. Hoci sme sa dočkali ukážky z nových Watch Dogs, zvyšok programu divákov a publikum nijak obzvlášť nezaujal. Poďme ale poporiadku.

Príchod na scénu mal Ubisoft veľkolepý, hoci pre niektorých divákov vyznieval mierne melodramaticky. Prvé minúty boli totiž venované vystúpeniu komorného orchestra Assassin’s Creed Symphony, v pozadí ktorého bol premietaný zostrih cinematikov z AC série. A hoci sa podarilo Ubisoftu navodiť nám zimomriavky, úvod konferencie bol predzvesťou toho, že o hry až tak veľmi počas nej nepôjde.

Watch Dogs 3 Legion

Hneď po ohlásení turné spomínaného komorného orchestra sme sa dočkali traileru na očakávané pokračovanie série Watch Dogs s podnázvom Legion. Diváci si mohl0 užiť desaťminútový gameplay, v ktorom bola hra majstrovsky predstavená. Watch Dogs Legion prišiel predstaviť Clint Hocking, kreatívny riaditeľ. Hra sa odohráva v upadajúcom po-Brexitovom Londýne. Sloboda je nahradená strachom, ľudia sú odchytávaní na uliciach a nad mestom sa vznášajú smrtiace drony. A tak vzniká odbojová jednotka, Rezistencia, ktorá sa rozhodla vrátiť mesto do pôvodného stavu. Hráči nebudú hrať iba za jedného hrdinu ale za mnohých – naverbovať môžu kohokoľvek: bývalého CIA agenta, boxera, či babičku, ktorá vo voľnom čase kŕmi holuby v parku. Každá jedna postava v tomto hernom svete má svoj vlastný príbeh a dôvod pridať sa k Rezistencii. Hry sa dočkáme 6. marca 2020.

Mythic Quest: Raven’s Banquet (TV seriál)

Po traileri na Watch Dogs na pódium vystúpil herec Rob McElhenney (známy zo seriálov It’s Always Sunny In Philadelphia či Lost) a ohlásil nový televízny seriál dostupný pre Apple TV v spolupráci so štúdiami Ubisoft s názvom Mythic Quest. Pôjde o mocumentary seriál, ktorý sleduje štúdio vyvíjajúce najúspešnejšiu MMORPG hru na svete – Mythic Quest. Hoci nápad na seriál vo svojej podstate nie je zlý, pri sledovaní trailera máte pocit, ako keby si ľudia v Hollywoode, ktorí nikdy neprišli do kontaktu s tvorcami hier, povedali, že idú natočiť seriál o tvorcoch hier. Možno nás Ubisoft prekvapí, hoci veľká väčšina fanúšikov neskrýva svoje pochybnosti.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint

Tom Clancy’s sa spomínal na E3 niekoľkokrát. Dostali sme príbehový trailer na nový Ghost Recon s názvom Breakpoit, v ktorom sme mohli nahliadnuť na nepriateľskú stranu bývalých amerických vojenských jednotiek – Wolves – na čele s veliteľom, ktorému tvár aj hlas prepožičal Jon Bernthal (Punisher). Ten prišiel hru ohlásiť na pódium spolu so svojím psíkom Bam Bamom. Veľa o gameplayi sme sa nedozvedeli, ale aspoň vieme dátum vydania hry – 4. 10. 2019.

Ubisoft ponúkol trailer aj na mobilnú RPG s názvom Tom Clancy’s Elite Squad – v nej sa hráči stretnú s postavami z iných Tom Clancy’s hier, napr. The Division či spomínaný Ghost Recon. Dočkali sme sa aj novej hry v Rainbow Six sérií s názvom Quarantine, ktorá bude prístupná ako samostatný co-op pre troch hráčov. Ohlásené boli aj tri nové DLC pre The Division 2.

Just Dance 2020

Ak ste do tohto momentu nemali pocit, že Ubisoftu sa na E3 nejako nedarí, ohlásenie hry Just Dance 2020 vás o tom presvedčilo. Just Dance oslavuje svoje 10. výročie, na počesť ktoré si v oslavnom videu Ubisoft uctil fanúšikov zostrihom hráčskych videí. Potom na pódium vystúpili tanečníci, ktorí predvádzali tančeky z Just Dance. Hry sa dočkáme v novembri 2019.

Zmienených bolo ešte niekoľko menších hier, medzi nimi DLC pre For Honor s názvom Shadow of th Hitokiri, nová Brawhalla s postavami z Adventure Time, či akčná hra Gods and Monsters od tvorcov AC Odyssey. V závere konferencie vystúpila na pódium ešte Brenda Panagrossi, viceprezidentka pre produktový manažment, ktorá ohlásila nový prémiový predplatný servis Uplay +, ktorý poskytne hráčom vyše sto hier od Ubisoftu vrátane všetkých early accessov a prémiových edícií. Cena predplatného bude 14,99$ mesačne.

Celú konferenciu Ubisoftu si môžete pozrieť TU.

Zdroj: Youtube, ubisoft.com

Magdaléna Dzinová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Najnovšie články od Magdaléna Dzinová (zobraziť všetky)

0 thoughts on “E3 2019 s PoP-Cultom #6: Ubisoft nezachránili na E3 ani noví Watch Dogs”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.