E3 2019 s PoP-Cultom #5: Bethesda radšej rozširuje staršie hry

Tento ročník sa pre vývojárov z Bethesdy niesol v znamení ospravedlnenia sa za bugy a poďakovania sa fanúšikom za ich vytrvalosť pri hraní, či čakaním na nespočet updatov.

Hneď spočiatku sa Bethesda poďakovala efektným videom, v ktorom predstavila vývojárov, producentov, či grafikov, ktorí u nich začali kariéru. Predstavili sa ako hráči a členovia hernej komunity, čiže vedia, čo je pre hráča dobré a čo si žiadame. Hneď na to z hľadiska vyšiel na pódium Pete Hines, vedúci marketingu Bethesdy, a začal s predstavovaním noviniek.

Fallout 76

Samozrejme došlo aj na ich novinku, multiplayer v pustine, ktorý nedopadol najlepšie. Dočkáme sa veľkého rozšírenia hry, ktoré prinesie príbehovú líniu, pridajú sa NPC ľudia a otvoria sa možnosti dialógov ako v klasickej hre. Okrem toho nás neminie ani mód Nuclear Winter, ktorý prinesie mód Battle Royale pre 56 hráčov. Navyše, ak o hre pochybujete, viete si ju počas tohto E3 týždňa (od 10.06. do 17.06.) stiahnuť úplne zadarmo ako trial verziu.

Ghostwire Tokyo

Spoločnosť Tango Gameworks predstavila svoju novú hororovú hru. V Tokiu začali miznúť ľudia. Vašou úlohou je skúmať príčiny týchto zmiznutí. Počas hry odhaľujete sprisahania a konšpirácie, no nahliadnete aj na nadprirodzené javy. Hra vyzerá z prvého traileru perfektne a zachytáva atmosféru tichého mesta. Máme sa na čo tešiť.

The Elder Scrolls Online

Po poďakovaniach a všetkých oficialitách nám bolo hneď oznámené, že kvôli vysokému záujmu hrania TES Online musela Bethesda rozšíriť svoje servery, aby všetok ten nápor utiahli. Chystajú tri DLC moduly do hry. TES Online: Elsweyr, ktorý vyjde teraz v júni, sa bude odohrávať v domovskej krajine Khajiitov, mačkovitých humanoidoch, veľmi dobrých v predaji a presviedčaní. Ďalšie rozšírenia majú prísť počas tohto roka – Dragonhold koncom leta a Scalebreaker v 4. kvartáli. Hra má teraz prísť aj na Nintendo Switch.

The Elder Scroll Legends

Táto hra, ktorá mi veľmi pripomína Hearthstone sa taktiež dočká rozšírenia. TES Legends – Moons of Elsweyr tak bude kopírovať TES Online a hra sa vám obohatí asi 75 kariet, nové mechaniky a tematické balíčky.

Wolfenstein

Na výstave zaznel burácajúci potlesk patriaci všetkým mŕtvym nacistom zabitých v tejto hre. Tento rok sú pre nás vyvíjané 2 hry o vraždení nacistoch v alternatívnej histórii. Aby hry neboli rovnaké, hru Wolfenstein Cyberpilot si budete môcť zahrať s VR modulom. Vyjsť má o mesiac v júli 2019. Druhá Wolfenstein hra s podtitulom Youngblood sa bude niesť v znamení kooperácie. Dohodnete sa na sedení s kamošom, zapnete si Youngblood a hráte spolu. Dej sa odohráva 20 rokov po The Old Blood, teda v 60-tych rokoch. K dispozícii budú nové zbrane, väčšie možnosti hrania a modifikácií. Na konzoly má hra vyjsť o mesiac 26. júla.

DOOM ETERNAL

Na Zem útočia démoni. Vy ich máte odstrániť a zachrániť svet. Doomslayer, akýsi zabijak démonov musí prejsť viacerými dimenziami aby si s touto hrozbou poradil. Čaká na vás poriadna rúbačka, pretože len agresívnym postupom sa dostanete dopredu. Hra bude obsahovať aj možnosť multiplayer. Dostupná bude už tento rok, 22. novembra. Aby som nezabudol, hru si budete môcť kúpiť aj v collector edícii, ktorá bude obsahovať aj nositeľnú helmu z hry.

Za zmienku stoja aj iné hry ako Commander Keen, o ktorú sa stará spoločnosť ZeniMax. Ide o rozprávkovú hru na smartfón, v ktorej sa vžijete do postavy dobyvateľa a snažíte sa uchrániť Zem pred inváziou mimozemšťanov. Táto hra je remakeom hry z roku 1990. Bethesda spolu s ID Software mimo iného vyvinuli nový software na streamovanie hier. ORION sľubuje stabilný a rýchlejší streaming. Softvér ORION je dizajnovaný tak, aby fungoval na viacerých enginoch, čo pre vývojárov znamená, že bude pravdepodobne aplikovateľný aj na ich hry. Okrem iného potvrdili, že Bethesda pilne pracuje na novom Elder Scrolls VI. Na viac detailov si počkáme.

Celú Bethesda hodinku si môžete pozrieť TU.

zdroje: bethesda.net, ign.com, youtube.com,

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.