E3 2019 s Pop-Cultom #4: Konferencia Microsoftu neprekvapila, ale ani neurazila

Čo priniesla konferencia od Microsoftu? (Foto: flipboard.com)

Aj keď E3 2019 ešte oficiálne nezačala, predsa len už máme za sebou jednu z najočakávanejších tohtoročných konferencií, konkrétne tú od Microsoftu. Počas takmer dvoch hodín predstavili vyše 60 titulov, nový herný ovládač a nechýbali ani novinky o novom Xbox-e. Poďme však po poriadku. 

The Outer Worlds

Konferencia začala predstavením sci-fi RPG strieľačky, ktorú majú pod palcom tvorcovia Fallout: New Vegas. Dátum vydania bol stanovený na 25. október 2019 a hráči si ju budú môcť zahrať na Xbox One, PlayStation 4 a PC.

Ori and The Will of the Wisps

Microsoft prvýkrát potvrdil sequel spomínanej hry ešte na E3 v roku 2017, ale až dnes sme sa dočkali predstavenia gameplay-a, nových zloduchov, či obrovského pavúka, ktorý bude hráčom naháňať strach. Titul vyjde 11. februára v roku 2020, k dispozícii bude na Xbox OnePC a tiež aj na Xbox Game Pass Xbox Game Pass Ultimate.

Blair Witch

Dočkali sme sa aj svetovej premiéry oznámenia nového titulu, ktorý bude zasadený do roku 1996 v čase, kedy sa v lese stratí dieťa. First-person hra vyjde ešte tento rok, konkrétne 30. augusta.

Cyberpunk 2077

Tušili sme, že sa o tejto hre dozvieme nové informácie, ale to, že sa CD Projekt Red upísal aj jeden z najobľúbenejších hercov v súčasnosti, Keanu Reevs, to sme rozhodne netušili. Dokonca sa priamo postavil pred prítomných fanúšikov a priniesol im dlho očakávanú informáciu a to v podobe dátumu vydania. Ten bol stanovený na 16. apríla 2020 a my sa máme na čo tešiť.

Microsoft Fligt Simulator

Za zmienku rozhodne stojí aj tento titul a to z dôvodu, že počas sledovania ukážky sa len veľmi ťažko dalo rozlíšiť, či ide o hru, alebo o skutočnosť. Veď posúďte sami.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Na svoje si prišli aj milovníci Lego hier a Hviezdnych vojen. Tento titul má totižto skĺbiť všetkých 9 filmov do jedného Lega spracovania. Dočkať by sme sa jej mali v roku 2020.

Gears 5

Pokračovania sa dočká aj séria Gears of War, konkrétne už 10. septembra na Xbox OneXbox One XPC. Vývojári potvrdili zberateľskú edíciu, ktorá okrem iného bude obsahovať aj lietajúcu repliku Jackovho dronu.

Microsoft Elite Wireless Controller

Od hier sme sa vybrali k technickejšej veci, keď nám bol predstavený nový Xbox ovládač. Mal by byť kompletne prerobený a dostane tiež nové analógové páčky s nastaviteľnou citlivosťou. Zmeny sa dotknú aj tzv. triggerov, ktoré majú nový vzhľad a umožnia tiež väčšiu odozvu. Ovládač bude možné nastaviť až na 3 profily nezávisle od seba, a batéria v ňom by mala vydržať až 40 hodín. Elitný ovládač je už teraz v predobjednávkach.

Forza Horizon 4: Lego Expansion

Tento rok sme sa oznámenia novej závodnej hry od Microsoftu nedočkali. Náplasťou má byť spomínané Lego rozšírenie, ktoré bude dostupné už o pár dní, konkrétne od 13. júna.

Elden Ring

Krátkeho traileru sme sa dočkali aj k hre, na ktorej spolupracuje aj G. R. R. Martin, autor knižnej série Piesne ľadu a ohňa. Špekulácie z predošlých dní sa tak potvrdili. Kiežby sa Martin viac venoval písaniu spomínaných kníh, ktoré ešte stále neuzreli svoj koniec. Možno sa toho raz dočkáme. Zatiaľ len spomínaný trailer.

Project Scarlett a Halo Infinite

V závere sme sa dočkali aj informácie o pripravovanej novej konzole, ktorá zatiaľ nesie označenie Project Scarlett. Na konferencii ohľadom toho odzneli dve dôležité informácie. Prvá, že sa jej dočkáme na Vianoce v roku 2020 a tá druhá, že by malo ísť o 4x rýchlejšiu konzolu, ako jej predchodkyňa.

V súvislosti s tým sme sa dočkali aj ukážky k ďalšiemu pokračovaniu série Halo, tentokrát s podtitulom Infinite. Ide o prvú, oficiálne potvrdenú hru na novú generáciu konzoly.

Zdroj: youtube.com

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.