E3 2019 s Pop-Cultom #3: Čo prinieslo EA Play?

Tohtoročná E3 odštartovala konferenciou, resp. akciou názvom EA Play. Neboli sme svedkami žiadnej prezentácie novinky. Ponúkla nám prvé gameplay zábery z každoročných sérií ako je FIFA, alebo Madden NFL, ale aj dávno ohlásenej novej hry z dielne Star Wars. Nedočkali sme sa žiadneho prekvapenia v podobe nových Need for Speed alebo inej hry. Nové NHL 20 bude predstavené, ako je už zvykom posledné roky, počas odovzdávania NHL Awards. Tak sa poďme bližšie pozrieť na to čo sme sa dozvedeli.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Bola prvou hrou, ktorú sme na EA konferencii mohli vidieť. Po privítaní dvoch tvorcov tejto hry Vince Zampella a Stiga Asmussena sme sa dozvedeli, že uvidíme 15 minútový gameplay z hry. Tak isto prítomným povedali, že sa bude jednať o singleplayerovú hru s dôrazom na príbeh. Dej by sa mal odohrávať po filmovej epizóde 3 a ukážka z hry bola zhruba po trojhodinovom hraní.

Hlavného hrdinu Cala Kestisa stvárni herec Cameron Monaghan (Foto: starwars.com)

V traileri sme okrem mladého Jedia Cala Kestisa mali príležitosť vidieť v jednej z úloh aj známeho hollywoodskeho herca Foresta Whitakera. V ukážke došlo na súboje zo svetelným mečom, používanie klasických síl ako priťahovanie, odťahovanie aj spomalenie času. Taktiež nám ukázali aj Stormtrooperov, Inkvizítorov, ktorých úlohou je nájsť a zabiť Jediov, ale aj obrovských pavúkov, či Wookie.

Apex Legends

Druhým bodom akcie bola hra Apex Legends, krok ktorý bol celkom logický vzhľadom na úbytok hráčov kvôli nedostatku obsahu. Druhá sezóna s názvom Battle charge začne 2. júla. Najväčšou novinkou bude nová podporná postava Wattson, ktorá bude mať rôzne schopnosti ako elektrický plot, ktorý bude nepriateľov spomaľovať, alebo ultimátnu schopnosť, ktorou bude veža, ktorá bude zostreľovať projektily. Pribudne nová zbraň L-STAR ako aj nové legendárne skiny, či rankový režim, alebo denné a týždenné výzvy.

Batllefield V

Do hry pribudne veľa nových máp ako napríklad Al Sundan (Jún),  Marita (Júl), Lofoten Islands a Provence (koncom leta). Mapy budú zamerané viac na kontaktné režimy. Navýši sa aj level z 50 na 500 a každý 50 rank dostane nové „psie známky.“ Pribudne aj nová piata kapitola, v ktorej sa dostaneme do Tichomoria, vďaka čomu pribudnú opäť nové mapy. Samozrejme BF V mieri do EA Accessu.

FIFA 20

Najväčšou novinkou bude nový herný mod Volta. Vďaka tomuto módu sa nám futbal vráti tam, kde vznikol, na ulicu. Posledná FIFA Street vyšla v roku 2012 a práve preto bude fajn zahrať si ju znova. Budeme si môcť vytvoriť vlastného hráča a zapojiť sa do rôznych turnajov a dobíjať pouličný futbal po celom svete.

Čaká nás aj veľká škála možnosti úpravy hráča. Zmenou prešla aj samotná hra. Prirodzenejšie tempo hry, dynamickejšie súboje 1v1, prepracovaná obrana aj prirodzený pohyb hráčov, úprava striel, priamych kopov, penált, voleje a veľa ďalšieho. FIFA 20 vychádza 27. septembra, ale predplatitelia EA Access sa k nej dostanú o týždeň skôr. V polovici júla nám predstavia gameplay, koncom júla zas kariéry a začiatkom augusta Ultimate team a Vultu.

Madden NFL 20

https://www.youtube.com/watch?v=0MVNCFoeD9I

The Sims 4

Poslednou kapitolou tohtoročnej EA konferencie bolo nové DLC pre The Sims 4 Island Living. Rozšírenie nás zavedie na slnečné ostrovy, kde bude množstvo aktivít pre simíkov, ako napríklad interakcia s delfínmi, čistenie odpadkov na pláži, plávanie, jazdenie na skútroch, opaľovanie, stavanie hradov z piesku, rôzne večierky, ako aj možnosť zahrať si za morskú pannu.

Zdroj: youtube.com

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov - najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

0 thoughts on “E3 2019 s Pop-Cultom #3: Čo prinieslo EA Play?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.