E3 2019 s Pop-Cultom #1: Základné informácie

Najväčší herný sviatok sa blíži a vďaka Pop-Cultu vám nič neutečie (Foto: dualshockers.com)

Aj keď Electronic Entertainment Expo (E3) prešlo v poslednom období viacerými zmenami, stále niet najmenších pochýb o tom, že ide o jednu z najväčších a najsledovanejších herných výstav na svete. E3 neminie ani našu redakciu a preto si v tomto článku zhrnieme, čo nás tento rok bude čakať.

Tohtoročná E3 sa oficiálne bude konať v dátume od 11. – 13. júna v meste anjelov, v Los Angeles Convention Center. Hráčov priamo na mieste, ale vďaka online vysielaniu aj po celom svete čaká nabitý program plný rôznych prezentácií, rozhovorov, predstavovaní s možnosťou zahrať si očakávané tituly od rôznych vývojárov. Takže všetko, na čo boli zvyknutí aj po ostatné roky.

Aj v tomto roku sa môžeme tešiť na veľké množstvo herných noviniek (Foto: charlieintel.com)

Program E3 2019

Najväčšou zmenou tohto ročníka je skutočnosť, že Electronic Arts nebude prezentovať svoje tituly priamo na E3, ale zorganizuje si vlastný event, ktorý sa bude konať už v sobotu 8. júna, v rámci ktorého by sme sa mohli dozvedieť viac informácií o hrách ako Star Wars: Jedi Fallen OrderMaddenFIFANHL, či o väčšom rozšírení Apex Legends.

V nedeľu 9. júna o 4:00 nášho času dostane slovo Devolver Digital, od ktorého sa očakáva video, ktoré by opäť mohlo parodovať tradičné prezentácie veľkých spoločností. Tiež sa očakáva sa ukážka titulov ako Serious Sam 4: Planet Badass, či Sometimes Always Monsters.

Rovnako v nedeľu bude Microsoft ako jediný účastník hostiť tradičnú konferenciu, ktorá by podľa zákulisných informácií mala byť najväčšia, akú firma na tejto výstave predstavila. Od 22:00 nášho času by sme sa postupne mali dozvedieť viac o hrách Gears 5Halo Infinite, ale najväčším lákadlom bude zrejme predstavenie nového Xbox-u a ďalších noviniek ku hre Cyberpunk 2077. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť.

Po konferencii Microsoftu sa ísť spať určite neoplatí. V noci z nedele na pondelok o 02:30 sa bude konať prezentácia Bethesdy, v rámci ktorej by sme sa mali dozvedieť viac o aktualizáciách k hrám ako The Elder Scrolls Online Fallout 76. Od tejto spoločnosti sa očakáva aj viac noviniek na mobilné platformy či free-to-play hier.

V pondelok o 18:00 si na svoje prídu fanúšikovia VR titulov. Krátku prezentáciu bude mať UploadVR stránka. Následne od 19:00 nás čaká PC Gaming Show, počas ktorej by sme sa mali dozvedieť viac o tituloch od indie vývojárov, alebo možno aj novinky z hardvéru.

Nové grafiky, či procesory nám zrejme ukážu predstavitelia AMD vo svojom bloku AMD Next Horizon Event, počas ktorého by sme sa mohli dozvedieť ešte niečo navyše o novom Xbox-e. Francúzsky gigant Ubisoft začne svoju prezentáciu o 22:00. Čakať budeme na ukážky Ghost Recon: Breakpoint, ktorý len nedávno ohlásili, ale dozvieme sa viac napr. o Beyond Good and Evil 2. Šušká sa, že Ubisoft by mal predstaviť približne štyri nové tituly.

Skutoční hráči nepôjdu spať ani po tejto prezentácii, pretože slovo si, v utorok 11. júna, o 03:00 nášho času vypýta Square Enix, ktorý by mohol povedať viac o hrách ako Dragon Quest Builders 2 pre Nintendo Switch, či Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition.

Večer o 18:00 herné Vianoce uzatvorí Nintento, ktoré predstaví svoje tohtoročné novinky – Pokémon Sword a Shield, či The Legend of Zelda: Link’s Awakening Remake a Super Mario Maker 2.

E3 už tradične býva plná prekvapení a nič iné sa neočakáva ani tento rok. Určite sa dočkáme časových sklzov, ale napr. aj prezentácie od Netflix-u, ktorý predstaví hry inšpirované ich seriálmi.

E3 opäť ponúkne možnosť zahrať si niektoré z odprezentovaných herných noviniek (Foto: dx.com.py)

Zhrnutie

V krátkosti si teraz zhrnieme dátumy a časy (uvádzame čas na Slovensku) hlavných prezentácií:

Sobota 8. jún

EA Play – čas neznámy.

Nedeľa 9. jún

Devolver Digital (4:00)

Microsoft (22:00)

Pondelok 10. jún

Bethesda (02:30)

E3VR (18:00)

PC Gaming Show (19:00)

AMD Next Horizon event (21:00)

Ubisoft (22:00)

Utorok 11. jún

Square Enix (03:00)

Nintendo (18:00)

Zdroj: techradar.com

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.