Divné anime, dobré anime #3: Back Street Girls: Gokudols

Sláva sa niekedy veľmi ťažko znáša (Foto: Twitter)

Ak bojujete o život, urobíte čokoľvek. To, čo však musíte urobiť v tomto seriáli je čistý bizár. Anime Back Street Girls: Gokudols je ukážkou toho, ako sa z členov Yakuzy môže stať niečo celkom neočakávané.

Niekedy rozmýšľam nad tým, čo vlastne sledujem. Keď som začala pozerať túto sériu, uvedomila som si, že som pravdepodobne došla na vlastné dno. Miestami som sa hanbila, keďže som anime pozerala vo vlaku. Musím povedať, že za tie tlmené výbuchy smiechu to nakoniec aj tak stálo.

Skúste odpovedať na otázku: Nechali by ste sa kvôli záchrane života preoperovať na iné pohlavie?  Odoberie orgány a predá ich na čiernom trhu alebo operácia. Tieto dve možnosti ponúkol boss trom členom svojej mafiánskej rodiny. Kentarou, Ryou a Kazuhiko sa v strachu rozhodli sadnúť na lietadlo do Thajska a preoperovať sa na opačné pohlavie. Stali sa z nich Airi, Chika a Mari. Po operácii a zotavení podstupujú náročný fyzický a mentálny tréning, vďaka ktorému sa z nich stávajú tzv. IDOLS.

Výcvik je veľmi drsný (Foto: Netflix)

Ich operácia prebehne až veľmi úspešne. Výzorovo sú z nich nádherné ženy, no ich mysle a srdcia stále patria Yakuze a drsným chlapom z Japonska. Myslenie muža sa často objavuje pri riešení mnohých situácií. Keď sa ich skrytou kamerou snažila napáliť televízia, okamžite sa začali brániť. Táto premena má však aj svoje odvrátené stránky. Dievčatá nezmenia život len sebe ale aj mnohým fanúšikom a ich blízkym.

V príbehu sa odohráva veľmi veľa bizardných situácii. Mnoho z nich je založených na skutočných fanúšikoch J-Popu a K-Popu (ázijske hudobné popové štýly). Napríklad: obrovské stretnutia s fanúšikmi, kupovanie si veľkého množstva propagačných predmetov skupiny alebo vyznávanie lásky členkám zoskupenia. Pre mňa jedným z najdivnejších príbehov bol fotograf, ktorý mal veľmi rád poprsie našich hrdiniek. Skúste si predstaviť, ako to dopadlo… V mnohých epizódach môžeme vidieť, ako dievčatá (?) podliehajú alkoholizmu a zapíjajú tak stratu svojho mužstva a stávajú sa slávnymi ženami.

Grafickým spracovaním patria medzi ľahšiu grafiku, ktorá neomrzí ale ani veľmi nepoteší. Po niekoľkých epizódach ma dokonca začala nudiť, keď mali postavy rovnaký výraz tváre – ovisnutá hlava a prázdny pohľad bez života. Na druhej strane rozumiem jeho použitiu a znázorneniu nešťastia z toho, čo sa v životoch troch mužov momentálne deje. Animácie sú niekedy nedopracované, čo sa však bežne stáva aj pri väčších, niekoľko sto-epizódových seriáloch.

Spomínaný “pohľad bez života” (Foto: dailydot.com)

Myslím si, že autori nechceli fanúšikov znechutiť. Mala som dojem, že chceli priblížiť, aké je to byť idolom v súčasnej dobe. Nevidieť len tú dokonalosť ale ironicky až silnou satirou ukázať, čo všetko musia záujemcovia a záujemkyne o slávu podstúpiť. Niekoľkohodinové tréningy, stretnutia s fanúšikmi, bizardné natáčania pre reláciu, ktorá môže ísť v televízii aj o tretej ráno a uverejňovanie na sociálnych sieťach. Ale aj nedostatok oddychu a výživnej stravy na zvládnutie záťaže tela. Následné spamätávanie sa v otrasných podmienkach.

Záverečné hodnotenie

Back Street Girls: Gokudols je napriek kritike stále totálnym bizárom. Zveličovanie sveta idolov sa prekrýva s myšlienkovým svetom bývalých členov Yakuzy. Niektoré scény presahujú možno medze, ale pokiaľ nemáte problém riešiť vredy a hemoroidy muža v ženskom tele, anime si užijete. Na internete má hodnotenie medzi 5 a 6 bodmi z 10. Ja mu pre svoj nápad dávam 7 mikrofónov z desiatich. Ak ste sa už s týmto anime stretli, podeľte sa so mnou a ostatnými čitateľmi o Váš názor.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!
DarkSites:

Najnovšie články od Ivana Tomečková (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.