Divné anime, dobré anime #2: Aggretsuko

Cez deň pokojná, v noci šelma (Foto: imdb.com)

„Volám sa Retsuko. 25 rokov a slobodná. Škorpión, krvná skupina A. Existuje veľa takýchto kancelárskych dievčat ako som ja. Mám ale tajomstvo, o ktorom nikto nevie.“ Presne takto sa predstavuje hlavná hrdinka seriálu Aggretsuko z produkcie spoločnosti Netflix. 

Retsuko bola prijatá na miesto pracovníčky v kancelárií. Anime zobrazuje každodenné príbehy mladej červenej pandy. Jej radosti, ale hlavne starosti. Na všetkých sa snaží pôsobiť veľmi milo a príjemne. Napriek tomu sa k nej jej vedúci Ton ale aj mnoho iných spolupracovníkov chová naozaj nepríjemne. Jej život vyzerá veľmi stereotypne. Kým nezapadne slnko.

Každý sa s hnevom vysporadúva inak. Niekto začne robiť domáce práce, niekto vyšíva ale Retsuko navštevuje karaoke klub, v ktorom môže byť konečne sama sebou. Svojím METALOVÝM ja.

Nakoniec to aj tak prezradí (Foto: imdb.com)

Práca jej veľmi nezarába a rozhodne sa to skúsiť inak. Čo keby trochu schudla, a tak by si našla niekoho bohatého, a tak sa postarala o lepší život? Hmm. Ale ako? Začne preto chodiť na jógu. Tam spoznáva dve dámy, Washimi Gori, ktoré sa stanú jej spriaznenými dušami. Pomáhajú jej na ceste životom ale aj v situáciach, akými sú napríklad stretnutia s mužom jej snov.

Spolupracovníci vedia potrápiť nejedného človeka. Hlavne ak sú veľmi odlišní. Napríklad, Fenneko je do Retsuko tajne zamilovaný, Haida trávi svoj čas na sociálnych sieťach s naozaj podivnými myšlienkami. Kabae vystupuje ako najväšia klebetnica, ktorá všetkým ukazuje svoje deti, a Komiya sa dokáže šéfovi napchať naozaj všade.

Haida, Retsuko a Feneko sú typickí komplici v práci (Foto: imdb.com)

Anime Aggretsuko tak môžeme považovať za netradičné zobrazenie toho, prečo každý z nás potrebuje koníčky, lebo by sa zbláznil. Práve toto zaujímavé riešenie otázky stresu ma na tomto seriáli zaujalo najviac. Nehovoriac o skvelom screame, ktoré v seriáli Retsuko dáva. Animácia patrí medzi menej tradičné. Čo si na seriáli, okrem nápisu Rage na čele hlavnej postavy, môžeme ešte všimnúť? Napríklad to, že čiastočne dochádza k stereotypizácii postáv. Zlými sú had a prasa. Čo je ale zaujímavé, že najotravnejšou postavou v živote Retsuko je srnka, od ktorej by sme to pravdepodobne nečakali.

Epizódy majú len 15 minút. K prvej sérií sa tento rok pripojí ďalšia, a tak sa fanúšikovia tohto setriálu majú na čo tešiť. Okrem klasických epizód vyšiel aj vianočný špeciál. Seriál si môžete pozrieť v anglickom, nemeckom a japonskom jazyku. Bohužiaľ, k tomuto seriálu nie sú na Netflixe dostupné české titulky.

Ak by som mala seriál Aggretsuko ohodnotiť, dostal by 8 z 10 oslintaných mikrofónov.

DarkSites:

Ivana Tomečková

Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!
DarkSites:

Najnovšie články od Ivana Tomečková (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.