Divné anime, dobré anime #2.5: Aggretsuko pokračuje!

Pamätáte si ešte červenú pandu Retsuko a jej heavymetalový svet? Nedávno nám Netflix ponúkol pokračovanie jej príbehov zo sveta kancelárskej práce, papierovačiek a nesplnených snov. 

Retsuko je iná. Zisťuje, že starne a potrebuje si niekoho nájsť.  Samozrejme, nie je na to sama ani tentokrát. Pomocnú ruku jej podávajú kamarátky a do všetkych problémov sa pripletie aj matka. Ak počuješ o Aggretsuko prvýkrát, prečítaj si recenziu k jej prvej sérii TU.

Tvorcovia a pohľad na tradície

Kým v prvej sérii si Retsuko hľadala partnerov väčšinou len cez internet a rôzne rýchle zoznamky, v druhej sérii si tvorcovia posvietili na základy ich kultúry. Okrem tradičného, rockového a zároveň milého, spracovania nám tvorcovia ponúkli aj náhľad na kultúru dohodnutého manželstva. Akoby sa tvorbou chceli vrátiť ku svojim koreňom. Dohodnuté manželstvá sú aj v dnešnej dobe aktuálne v mnohých krajinách sveta. Samozrejme ako kedysi, aj tu budeme pátrať po bohatších partneroch, ktorý by sa dokázali o svoju budúcu manželku postarať.

Z obrovskej ponuky nápadníkov si musí vybrať aspoň jedného – Anai (Foto: tvmaze.com)

Japonské 50 Shades?

Píšem to veľmi nerada, ale predlohou k tomuto krásnemu romantickému príbehu (?) sa stala pravdepodobne aj legendárna trilógia s Christianom Greyom. Tajomným, bohatým mužom. Po mnohých márnych pokusoch svojích kamarátok, matky, seba a asi aj všetkých ostatných sa počas autoškoly stretáva s mladých chalanom. Je trochu lenivý, postupne preto prestáva chodiť aj do autoškoly a s Retsuko sa stretáva len veľmi málo (záhadne je jeho postava somárom).

Keď Restuko zistí, že je veľmi bohatý, plní sa jej sen o bohatom manželovi a odchádza z práce. Je to však to, čo obyčajné dievča potrebuje? Je naozaj jej snom celé dni nič nerobiť a len tak sa doma o všetko starať? A čo rodina, po ktorej naša hrdinka tak veľmi túži?

Práve pre riešenie týchto otázok som si ma druhá séria Aggretsuko úplne zamilovala. Nechala ma rozmýšľať nad tým, čo je v dnešnej dobe dôležité. Retsuko vyrástla, napriek tomu ostáva stále tou heavymetalovou hviezdou, ktorú skrýva takmer pred celým svetom.

Aggretsuko si po trochu vylepšenej druhej sérii ale stále tej klasickej hlavnej postave odomňa odnáša 8,5/10 rozbitých gitár.

DarkSites:
Najnovšie články od Ivana Tomečková (zobraziť všetky)

Ivana Tomečková

Zbiera figúrky Funko POP!.Okrem klasickej seriálovej tvorby miluje anime, mangu a počúva K-pop. V jej watchliste nechýba Game of Thrones, Black Mirror, Naruto či Bojack Horseman. Trpí nykrofóbiou a v hraní hier na Xbox je zatiaľ totálny noob. A niekedy aj pečie koláčiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.