Danny a Luke skončili

Unikátna fotka, kde sú Danny a Luke odprevádzaní zo štúdia celým štábom (Foto: thisisinsider.com)

Poviem pravdu. Keď Netflix oznámil, že pripravuje seriál Luke Cage, myslel som si, že  je to nejaký potomok Nicholasa Cagea. Taktiež som nemal predstavu o tom, kto je Danny Rand a akú úlohu má Iron Fist v Hell’s Kitchen. Popri pozeraní som na to ale prišiel; a teraz, keď už konečne viem o koho ide, Netflix zrušil oba seriály.

Prvá séria od Netflixu nenaplnila očakávania fanúšikov (Foto: actionagogo.com)

Danny Rand, alebo ako sa predstavuje on, The Immortal Iron Fist, nesadol viacerým fanúšikom. Seriál ako predstavenie novej postavy zo sveta Marvel viac-menej zlyhal. Áno, predstavila sa nám postava s mystickými schopnosťami, o ktoré sa uchádzajú všetci bojovníci z Kun’Lun, predstavili sa nám aj bočné postavy, podporujúce, či snažiace sa Dannyho zničiť. Najväčší problém bol v dialógoch a nedomyslených scénach. Toľko k rekapitulácii prvej série Iron Fista, o ktorej vyšiel aj samostatný článok – nájdete ho v TOMTO ODKAZE.

Seriál, v ktorom zistíte, aký je život v ghetách (Foto: comicbook.com)

Luke Cage sa predstavil už v seriáli Jessica Jones. Táto nezničiteľná hora svalov svoj origin príbeh dostala v roku 2016 a začala nás oboznamovať s ďalšími dôležitými postavami z Hell’s Kitchen ako napríklad s detektívkou Misty Knight, stretáva Daredevilovu opatrovateľku Claire a podobne. Seriál je príznačný tým, že Luke rieši problém gheta. V meste pribúdajú drogoví díleri, čo v konečnom dôsledku výrazne ovplyvňuje mládež. Napríklad tak, že drogy sami berú, rozdávajú, alebo sa chopia zbrane a pridajú sa k nejakému kartelu ako vojaci. Luke pátra, bojuje a snaží sa zosadiť kráľa kartelu z jeho nie až tak pomyselného trónu.

Zo zlej série na dobrú a naopak (Foto: heroichollywood.com)

Druhá séria Iron Fista príjemne prekvapila. Danny je späť a s ním aj jeho brat Davos, ktorý má ale svoje  vlastné predstavy o čistom meste. Coleen s Dannym spolu žijú, platia nájmy, Danny pracuje ako sťahovák, no po večeroch si vyjde na ulicu a bráni mesto. Iron Fist už nie je o uplakanom decku, ktoré prišlo o rodičov a náhodou ho vytrénovali na zbraň. Druhá séria sa zmenila na hľadanie rovnováhy, minulosti a na hľadanie zmyslu boja. Danny sa musí vyrovnať so zradou a snažiť sa vrátiť mesto do “pôvodného stavu”. Luke Cage v druhej sérii prijal kým je a naďalej bojuje o čistotu Harlemu. V hre sú noví hráči a tak sa Luke musí vysporiadať s ďalším, pravdepodobne “super” človekom. Pravdepodobne preto, lebo som to popravde nedopozeral. Seriál nudne začal a po druhej časti sa mi ho už ani nechcelo sledovať.

Zľava: hora, slepec, žena a ten svietiaci (Foto: heroichollywood.com)

Luke Cage a Danny Rand ako Iron Fist sa spolu s Daredevilom a Jessicou Jones spojili v seriáli The Defenders, v ktorom išli divákom puknúť oči. Všetci štyria hrdinovia sa snažia prísť na spôsob ako mesto uchrániť pred drogami a mafiou a ako ochrániť jej občanov pred smrteľnou guľkou. Súkromný detektív, právnik a dve chodiace zbrane. Určite si to pozrite.

Fanúšikovia za tento krok vinia Thanosa s jeho rukavicou (Foto: comicbook.com)

Netflix zrušil Iron Fista a je to pochopiteľné. Seriál nekončí cliffhangerom, no Danny, Ward, Coleen, Misty a dokonca aj Joy Meechum dostávajú aké-také ukončenie a naplnenie cieľa. Ak mám povedať pravdu, bojím sa ako by dopadla tretia séria. Pred zrušením seriálu si aspoň vylepšili meno a teda tretia séria je zbytočná. Luke Cage nasledoval asi týždeň po zrušení Iron Fista. Pár dní pred tým, ako vyšla tretia séria Daredevila. Náhoda? Nemyslím si. Daredevil zatienil všetky ostatné Netflix seriály od Marvelu a tak si herci Luka a Dannyho musia hľadať novú prácu. Ako hodnotíte seriály vy? Budú vám chýbať?

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.