Čo všetko sme sa dozvedeli z PS5 Showcase

Hráči po celom svete netrpezlivo čakali na oznámenie najnovšej generácie konzol Sony. Včera sme však dostali okrem ceny aj omnoho viac v podobe predstavenia hier, ktoré si na PlayStation 5 budete môcť zahrať. Postupne zhrnieme najzaujímavejšie informácie a tituly.

Keďže každý z nás čakal na cenu, nebudeme naťahovať a povieme vám ju rovno na začiatku.

Cena konzoly

Po kroku Microsoftu, ktorý minulý týždeň oznámil cenovky Xbox Series S a Series X, SONY odpovedalo viac menej symbolicky a predstavilo cenu PS5 vo verzii s 24K zlatom. Až včera však potvrdili špekulácie a uniknuté ceny, ktoré blúdili internetom. Nová konzola PS5 bude mať v obchodoch cenovku 499 € a verzia bez mechaniky 399 €. Cena príslušenstva ku konzole sa bude pohybovať vo výškach:

DualSense Wireless Controller – 69,99 €
PULSE 3D™ wireless headset – 99.99 €
HD Camera – 59,99 €
Media Remote – 29.99 €
DualSense™ Charging Station – 29.99 € 

Dátum vydania bol pre Európu stanovený na 19. november.

Ceny oboch konzol nám boli konečne odhalené (Foto: SONY PS5 Showcase)
Final Fantasy XVI

Ďalší z príbehov Final Fantasy sleduje dieťa so špeciálnymi schopnosťami a jeho strážcu. Hra má vyjať ako exkluzivita na PS4, avšak bude dostupná aj pre PC hráčov.

 

Spider-Man – Miles Morales

Hra, na ktorú sme už čakali, príde priamo na sviatky tohto roku. Udalosti sa odohrávajú rok po skončení hry Marvel’s Spider-Man a sleduje nového hrdinu, Milesa Moralesa, ktorý, rovnako ako predošlý Spider-Man, bojuje so zločinom a snaží sa zachrániť Manhattan.

 

Harry Potter Legacy

Konečne sa dostaneme do sveta Harryho Pottera viac ako LEGO hrami. Podľa traileru sa dej odohráva v neskorom 19. storočí a preskúmať budeme môcť lesy, Rokfort či dedinku Hogsmade.

 

Black Ops: Cold War

Ako nadpis napovedá, ocitneme sa priamo v Studenej vojne, približne v roku 1981. Ako agent špeciálnej jednotky máte za úlohu postupne zneškodniť nepriateľskú stranu. Hry sa dočkáme na sviatky, avšak už tento víkend si hráči môžu spustiť Black Ops Alpha multiplayer.

 

PS Plus Collection

Spolu s predplatným PS Plus sa hráčom naskytne možnosť vyskúšať PS Plus Collection. Ide o kolekciu hier vytvorenýnch pre PS4, ktoré budú pre vás dostupné na novej konzole. PS Plus Collection sa pochopiteľne spustí s prvým dňom vydania PS5 a bude dostupná pre všetkých, ktorí majú aktívne predplatné.

 

Resident Evil VIII – Village

 

Deathloop

Hrá oznámená už minulý rok na E3. Bethesda nám prinesie zaujímavý koncept vraha, ktorý existuje v časovej slučke. Oproti nemu ale stojí ďalší, ktorý má za úlohu zabiť práve jeho. Pozrite si trailer.

 

Devil May Cry 5

Nálož hard rockovej hudby a akcie nasekaná do príbehu. Asi tak by som opísal trailer na Devil May Cry 5. Hry sa dočkáme v deň vydania konzoly.

 

Okrem vyššie spomenutých hier sa na PS5 dočkáme aj nového Demon Souls, Five Nights at Freddy’s, Oddworld Soulstorm a konzola sa nevyhne ani hre Fortnite, ktorá príde v deň vydania PlayStation 5. Čo hovoríte na túto nálož trailerov? Na ktorú hru sa najviac tešíte a hlavne, predobjednávku už máte? Dajte nám vedieť do komentárov. A aby som nezabudol, Showcase skončil malým teaserom na pokračovanie hry so severskou tematikou.

God of War Ragnarok bude pravdepodobne pokračovať tam, kde skončil prvý diel (Foto: sportskeeda.com)
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

2 thoughts on “Čo všetko sme sa dozvedeli z PS5 Showcase

 • 17. septembra 2020 at 11:33
  Permalink

  Aké sú zatiaľ informácie ohľadom ceny titulov, ktoré vyjdú na novú generáciu Playstationu. Niekde som sa dočítal, že cena trojáčkových titulov sa môže pohybovať až okolo 80 EUR. Máte o tom nejaké informácie?

  Reply
  • 17. septembra 2020 at 12:51
   Permalink

   Zatiaľ o tom info nie je, avšak v e-shopoch je napríklad Miles Morales za rovnakú cenu ako tituly na PS4. Budeme si musieť počkať na releasy hier, alebo dodatočné info. 🙂

   EDIT: Akurát som našiel článok, kde to viac menej potvrdzujú.
   Demon’s Souls 79,99€
   Destruction All Stars 79,99€
   Sackboy A Big Adventure 69,99€

   Miles Morales je však za 59,99€ takže je možné, že niektoré tituly budú lacnejšie.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.