Čo všetko nás čaká v roku 2019?

Najočakávanejší film roka netreba nijak zvlášť predstavovať (Foto: thetrailerguru.com)

Konečne je tu nový rok a my sme o krok bližšie k množstvu fantastického popkultúrneho obsahu, ktorý si pre nás pripravili tvorcovia videohier, filmov, seriálov či spoločenských hier. Prinášame vám stručný zoznam toho, na čo sa v roku 2019 tešíme najviac.

Najočakávanejší film: AVENGERS: ENDGAME

Premiéra: 26. apríl 2019

Jedno lusknutie prstom a svet sa zmenil na nepoznanie. Jednoznačne najočakávanejším filmom roku 2019 je Avengers: Endgame, v ktorom sa konečne dozvieme, ako sa naši obľúbení superhrdinovia popasujú s katastrofou, ktorú spôsobil šialený Titán Thanos. Tí, čo ešte zostali nažive z niekdajších Avengerov, musia opäť spojiť svoje sily a zvrátiť predošlé udalosti nech to stojí, čo to stojí. Či sa im to podarí zistíme v kinách už v apríli.

Najočakávanejšia videohra: ANTHEM

Dátum vydania: 22. február 2019

Onedlho sa hráči budú môcť tešiť na akčnú RPG z dielne BioWare, ktorá nesie názov Anthem. V nej hráči zaujmú rolu “freelancerov” – slobodných bojovníkov, ktorí musia čeliť desivým nepriateľom a modifikovať svoje jedinečné brnenie. Hra bude fungovať ako single-player ale aj ako kooperatívny multiplayer – bojovať s nebezpečnými príšerami a skúmať stratené ruiny budú môcť aj v tímoch s ďalšími tromi hráčmi. Či sa BioWare podarí napraviť si meno po skazenej Andromede zistíme už vo februári. Hra bude dostupná na všetkých platformách.

Najočakávanejšia spoločenská hra: WINGSPAN

Dátum vydania: 2. január 2019

Aj svet spoločenských hier v tomto roku očakáva niekoľko skvelých noviniek, medzi nimi aj Wingspan od Stonemaier Games – tá už síce vyšla pred pár dňami, no my ešte stále čakáme, kedy sa dostane aj na náš trh. V tejto nádhernej stolovke sa hráči stávajú ornitológmi, ktorí sa snažia prilíkať a vzápätí skúmať vtáctvo vo svojom okolí – zhromažďujú potravu a snažia sa na ruke udržať tie najlepšie druhy vtáctva, ktoré hráčom poskytujú výhody k víťazstvu. Ak ste fanúšikom hier ako Gizmos či Terraforming Mars, tak je táto kartovka ako stvorená pre vás.

Komponenty v hre Wingspan nás očarili na prvý pohľad (Foto: boardgamegeek.com)

Najočakávanejší seriál: GAME OF THRONES (8. séria)

Premiéra: apríl 2019

Tak a je to tu. Pieseň ohňa a ľadu zaznie na televíznych obrazovkách naposledy. V apríli vychádza posledná séria mnohými milovaného seriálu Game of Thrones. Tá bude pozostávať iba zo šiestich epizód. Podobne ako pri predošlej sérii aj udalosti, ktoré sa odohrajú v apríli na HBO, by sme márne hľadali v Martinovej doteraz publikovanej sérii A Song od Ice and Fire – autor ale prezradil tvorcom seriálu podrobnosti z jeho nadchádzajúcich románov The Winds of Winter a A Dream of Spring. Ak sa ani vy neviete dočkať tak ako my, pozrite si s nami aspoň teaser z decembra minulého roka.

Na čo všetko sa tešíte v tomto roku vy? Dajte nám vedieť do komentárov. 🙂

Magdaléna Dzinová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Najnovšie články od Magdaléna Dzinová (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.