Chceli by ste žiť večne? Po zhliadnutí Altered Carbon určite zmeníte názor

(Foto: occhimagazine.com)

Tohtoročná novinka z dielne Netflixu sa odohráva v 24. storočí. Podstata ľudského bytia je už dávno zdigitalizovaná a samotná duša sa môže prenášať z jednej schránky do druhej. Samozrejme za predpokladu, že máte peniaze. Ak toto kritérium spĺňate, môžete žiť večne. Stojí to však za to?

Začiatkom februára Netflix vypustil do sveta 10 častí svojho nového projektu Altered Carbon, ktorý čerpá námet z rovnomennej knihy od autora Richarda Morgana. V seriáli máme možnosť sledovať príbeh Takeshiho Kovacsa, ktorý je bývalý elitný bojovník. Jeho duša bola 250 rokov väznená za zločiny, ktoré kedysi spáchal. Po rokoch dostáva nové telo, schránku, za jediným účelom. Zistiť, kto zabil jedného z najbohatších methov (pomenovanie pre najbohatšieho z najbohatších) Laurensa Bancrofta. Na túto misiu ho povoláva sám Bancroft, ktorý vďaka svojim peniazom slovo smrť nepozná.

Takýchto pohľadov na mesto je žalostne málo (Foto: pinterest.co.uk)

Seriál pre všetkých milovníkov sci-fi žánru je takmer dokonalý. Vyniká svojím spracovaním, dejom a hlavne množstvom skvelých hercov. V hlavnej úlohe sa predstavia Joel Kinnaman (House of Cards), James Purefoy (Following), skvelá mexická herečka Martha Higareda (Hello Herman), či Dichen Lachman, ktorú fanúšikovia poznajú zo seriálu The 100, o ktorom sme vám prednedávnom priniesli samostatný článok. Môžete si ho prečítať TU.

Čo by sme tvorcom mohli vyčítať je nevyužitie potenciálu futuristického sveta. Okrem jednej scény, zábery na mesto z hora na viac ako päť sekúnd nečakajte, čo je jednoducho škoda, lebo ak už sa takáto scenéria vyskytla, bol to pekný pohľad. Pre niektorých môžu byť problémom aj prvé tri časti, ktoré podľa reakcií na internete pôsobia nudne. Osobne s tým nesúhlasím, skôr si zastávam názor, že sa v spleti toľkých informácií a neustáleho pribúdania nových postáv divák môže strácať, aj keď v ďalších častiach už všetko bude do seba pekne zapadať.

Skvelý James Purefoy exceluje aj v tomto seriáli (Foto: theverge.com)

Ak sa cez tieto prvé tri časti prehupnete, čaká vás skvelá jazda, ktorú Altered Carbon skutočne ponúka. Ďalšie diely budete priam hltať a po skončení poslednej časti sa aj vy určite zamyslíte nad otázkou: Stojí za to žiť večne? Odpoveď na to vám nedáme. Vy nám však do komentára môžete napísať, či ste seriál videli, resp. plánujete pozerať, prípadne ako ho hodnotíte.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.