Black Panther prepisuje filmové dejiny

V týchto rukách budem držať zlatú figúrku (Foto: longreads.com)

Film z dielne Marvel Studios v utorok ráno dosiahol významný miľník. Black Panther je od včera prvý superhrdinský počin, ktorý získal nomináciu na Oscara za najlepší film.

Za týmito jemnými úsmevmi sa skrýva obrovská radosť z nominácie (Foto: imdb.com)

Marvel sa s postavou Black Panthera pohral už vo filme Captain America: Civil War, čo bola predzvesť aj jeho stand alone filmu. Film sa odohráva vo Wakande, fiktívnom africkom štáte, na ktorý kedysi dávno padol meteorit bohatý na vibranium (prvok, ktorý pohlcuje zvukové vlny). Obyvatelia Wakandy začali kopať ako lakomí trpaslíci v Morii a využívali vibranium na výskum nových technológií a rozvoj krajiny. Wakanda, aby si zachovala svoje tajomstvá, je chránená akýmsi štítom a holografickou projekciou a pred vonkajším svetom je ukrytá.

Afrika, ako ju nepoznáme (Foto: uproxx.com)

Film nadväzuje na udalosti z Captain America: Civil War, kde sa, vtedy ešte princ, T’Challa objavil prvýkrát. Po smrti jeho otca, kráľa T’Chaku, padá celá krajina na jeho plecia. On sa má postarať o to, aby Wakanda zostala ukrytá a vibranium bolo zabezpečené. Pomaly ale T’Challa zisťuje, že nie je sám, kto má nárok na trón. Aby toho nebolo málo, jeho rival sa spolčí s pašerákom, ktorý o vibraniu vie, a chce ho ukradnúť a predávať na čiernom trhu.

Killmongerovi pri jeho ceste za snom stať sa kráľom, pomáha Smeagol (Foto: imdb.com)

Vďačiť za nomináciu ale môžu aj Christopherovi Nolanovi. Keď sa jeho film “The Dark Knight” v roku 2008 nedostal do výberu, spôsobil zvýšenie počtu filmov nominovaných na Oscara. Z kedysi 5 nominácií teraz môže byť nominovaných až 10. Marvel Studios sa teda s Black Pantherom zapísali do dejín ako prví, komu sa podarilo na udeľovanie Oscarov dostať superhrdinský film. Okrem nominácie za najlepší film je Black Panther nominovaný v ďalších šiestich kategóriách, napríklad za najlepšiu hudbu, skladbu, kostýmy a celkový dizajn filmu. Filmovému štúdiu Marvel gratulujeme k tomuto úspechu a držíme palce, aby si za tento film odniesli čo najviac ocenení.


zdroj: oscar.go.com, variety.com

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.