Attentat 1942 – ambiciózna česká adventúra

(Foto: steamcommunity.com)

Služba Steam Greenlight sa v posledných rokoch ukázala ako raj pre nezávislých vývojárov hier ako napríklad Superhot, Youtuber’s life či super-návykové Clustertruck. Preto som rád, keď sa občas objaví titul, ktorý vyniká svojou unikátnosťou a ešte k tomu pochádza od českých vývojárov z projektu Czechoslovakia 38-89. Hra Attentat 1942 zaujme nielen príbehom, ale hlavne herným motívom, ktorý sa napriek podobnosti s titulom This War of Mine predsa od neho odlišuje.

Zapojenie komiksu do rozprávania príbehu je určite ten správny krok (Foto: steamcommunity.com)

Hra rozpráva o nacistickej okupácii očami preživších. Herná mechanika, ktorá dokáže fungovať nielen v „survival drámach”, ako už spomínané This War of Mine, ale aj ako adventúra. Je postavená na osobných spomienkach, interaktívnom komikse a autentických záberoch. Budete sa rozprávať s očitými svedkami, prežívať ich spomienky a odhaľovať príbeh vašej rodiny.

Príbeh: O svojom starom otcovi zistíte, že po atentáte na Reinharda Heydricha (nacistický vodca, otec holokaustu) bol zatknutý gestapom. Snažíte sa pomaly rozlúštiť prečo, a čo tomu predchádzalo. Mal niečo spoločné s atentátom? Akú hral rolu? Prečo o tom rodina nič nevie? Bol natoľko statočný, že sa stal partizánom?

Z traileru sa dá vyčítať veľký dôraz na príbeh a taktiež na city. Forma interaktívneho komiksu je ako uliata pre tento spôsob rozprávania príbehu. Po vizuálnej stránke to vyzerá veľmi pekne, od komiksových častí až po tie nahrané. Myslím, že táto forma by dokázala prilákať aj mladšie publikum, ktoré by sa čo-to mohlo dozvedieť o histórii aj zaujímavejším štýlom ako na všedných hodinách dejepisu.

Attentat 1942 je hra, na ktorú sa ja osobne – a vlastne celá naša redakcia – veľmi tešíme. Hra zatiaľ nemá dátum vydania, no je stanovená na tretí štvrťrok 2017, čo je už takmer za dverami. Chceli by ste spoznať viacero hier z tohto prostredia? Napíšte nám do komentárov.

Pozrite sa na hru priamo na Steame (Foto: steamcommunity.com)

Matúš Nižnianský

Dlhoročný čitateľ komiksov, kníh a hlavne zanietený hráč konzolových hier. Sci-fi, horor a fantasy sú útočiskom pre každého geeka, no pre mňa sú hnacím motorom a expanziou stereotypu bežného dňa.
Matúš Nižnianský

Najnovšie články od Matúš Nižnianský (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.