Alternatívny príbeh o Supermanovi príde už budúci rok

Je to vták? Je to lietadlo? Je to súdruh Superman! Zabudnite na Clarka Kenta, žurnalistu, ktorý na seba natiahne farebný kostým a snaží sa celosvetovo rozniesť kapitalizmus! Zabudnite na amerických nepriateľov Sovietskeho Zväzu a ich hrôzou a strachom šírené bludy! Na obrazovky k nám prichádza pravá záchrana! Náš červený. Superman: Red Son!

Superman ako syn socializmu (Foto: comicbook.com)

Dej sa odoohráva podľa komiksovej predlohy v sovietskom Rusku. Modul, v ktorom sa viezol mladý Kal-El, keď sa jeho domovská planéta menila na Alderaan, trochu zablúdil. Namiesto amerického vnútrozemia pristál v srdci Sovietskeho Zväzu. Zo Supermana sa stáva najväčšia zbraň sovietov a nakoniec sa stane aj ich vodcom. Zväz prosperuje, ale samozrejme tí zlí američania nečakajú a zavolajú si Lexa Luthora, ktorý sa o hrozbu má postarať. To sa však skoro zvrtne na nukleárnu katastrofu. Komiks mieša fiktívny alternatívny príbeh Supermana a reálnu históriu a postvy ako Stalin, či ich lásku k socialistickému režimu. Superman je v diele opisovaný ako šampión klasických roľníkov, ktorý bojuje za socializmus a za celosvetové rozšírenie Varšavskej dohody. Jeho tajná identita – meno, ktoré mu dali jeho adoptívni rodičia, však zostáva štátnym tajomstvom.

Nedávno bolo ohlásené kompletné filmové obsadenie. Jason Isaacs sa ako hlavná postava postaví Diedrich Baderovi, ktorý bude dabovať Lexa Luthora. Okrem nich budeme vidieť aj Batmana, Wonder Woman a Hala Jordana (Roger Craig Smith, Vanessa Marshall, Phil LaMarr). Samozrejme dej prinesie aj historické postavy z éry Studenej Vojny, a to J. F. Kennedy (Travis Willingham) a Josif Stalin (William Sayers). Animovaný film sa do predaja na DVD a v digitálnej distribúcii má dostať začiatkom roka 2020.

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.