Aktuálne dianie okolo koronavírusu môže spôsobiť, že sa nových konzol PS5 a Xbox Series X tento rok nedočkáme

Koronavírus COVID-19 je už niekoľko týždňov témou číslo 1. Pomaly, ale isto, napáda takmer všetky krajiny sveta, ktoré v menšej, alebo vo väčšej miere prijímajú rôzne opatrenia, ktoré majú okrem iného dopyt na filmový i herný priemysel. 

Posledné správy napr. hovoria o tom, že Netflix nateraz ruší výrobu všetkých svojich projektov. S COVID-19 bojujú aj slovenské televízie, ktoré taktiež rušia prípravu niektorých seriálov či relácií a namiesto premiér nasadzujú do vysielania reprízy. Bez „obetí“ zrejme neostane ani herný svet. Podľa jednej z analýz je celkom reálne, že sa nových konzol PS5 a Xbox Series X tento rok vôbec nedočkáme.

„Je pravdepodobné, že koronavírus bude mať významný krátkodobý vplyv na dodanie oboch systémov. Je veľmi pravdepodobné, že jeden alebo oba systémy nezačnú s uvedením do konca roku 2020. Ak sa systémy spustia, dodávka bude pravdepodobne obmedzená a počiatočná cena by mohla byť vyššia, ako sa očakávalo,“ píše sa vo vyhlásení analytickej firmy DFC Intelligence.

Problémom okrem iného môže byť aj samotný marketing. Sony a Microsoft totiž pre zrušenie viacerých herných veľtrhov, napr. aj E3 2020, nebude môcť vo veľkom spropagovať svoje nové konzoly. Na druhej strane sa situácia v Číne po dlhých mesiacoch začína zlepšovať, takže všetko závisí od toho, ako majú továrne teraz zameškané objednávky a ako dlho budú dobiehať výrobu.

Zdroj: wccftech.com

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.