To najlepšie z februárových hier

Aké najzaujímavejšie hry nás čakajú vo februári? (Foto: coinrevolution.com)

Máme pred sebou druhý mesiac nového roka, ktorý bude pre hráčov extrémne náročný. Tešiť sa môžu nie len majitelia konzol a počítačov, ale aj tí, ktorí vlastnia Switch. Aké hry nám priniesol január sa môžete dočítať tu. Čo všetko nás okrem akčných či strategických hier čaká a neminie?

Monster Energy Supercross 2

Dátum vydania: 8. február 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Milostone si pre nás pripravil racingovku, v ktorej budeme mať šancu pričuchnúť k motokrosu. Okrem módu kariéry tam nájdeme aj viac ako 3 000 customizácií motorky, hráča a tratí, ktoré si budeme môcť postaviť podľa svojho gusta.

Preteky v plnom prúde. Neónové osvetlenie vyzerá na obrázkoch veľmi pekne (Foto: supercrossthegame.com)

Hra ponúkne aj 80 jazdcov zo sezóny 2018, vrátane šampióna Jasona Andersona, alebo superhviezd Eliho Tomaca, či Marvina Musquina. Čo od tejto hry očakávať? Najlepšie nič. Prečo? Lebo Milestone. Roky potvrdzuje svojimi hrami, že nie sú v najlepšej forme, no na druhej strane, motokrosových hier tu nie je veľa.

Trials Rising

Dátum vydania: 26. február 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Priame pokračovanie 2,5D hry Trials Fusion z roku 2014 nás zavedie na miesta ako napr. Mount Everest, alebo Veľký čínsky múr. Okrem známych miest tam nájdeme aj lokálny tandemový režim, v ktorom budú dvaja hráči ovládať jednu motorku, ale aj multiplayer pre 8 hráčov.

Už tak skvelú grafiku pomáhajú vyšperkovať rôzne divy sveta ako napríklad pyramídy v Gize (Foto: ubisoft.com)

Ako to už v Ubisofte býva zvykom, hra ponúkne aj lootboxy, ale iba kozmetické. Táto informácia samozrejme nenechala fanúšikov chladných. Jeden z hovorcov Ubisoftu uviedol, že lootboxy sú určené pre hráčov, ktorí chcú v hre vyčnievať, ale stále je ich kúpa dobrovoľná a fanúšikovia si ju jednoducho vôbec nemusia zvoliť.

Civilization VI: Gathering Storm

Dátum vydania: 14. február 2019
Platformy: PC

Civilization VI vyšla v roku 2016, no naďalej dostáva podporu v podobe druhého stiahnuteľného obsahu Gathering Storm. DLC bude ponúkať nové hrateľné civilizácie ako napr. Mauri, Kanadu, Mali, Inkov alebo Švédsko. Okrem nich pribudnú nové herné funkcie, ktoré prebudia planétu vďaka klimatickým a geologickým výzvam. Pred silou matky prírody nie je žiaden únik, a preto vás prírodné katastrofy naučia, že plytvanie zdrojmi sa rovná záhube. Vulkány, búrky, či hurikány, to všetko a ešte oveľa viac vás čaká a neminie.

Crackdown 3

Dátum vydania: 15. február 2019
Platformy: PC, Xbox One

Svetlo sveta uzrie tento mesiac prvá tohtoročná veľká hra a zároveň aj exkluzivita Microsoftu. Titul sprevádzajú rôzne nepriaznivé javy, ako napr. viacnásobne preloženie dátumu vydania alebo rôzne odchody ľudí z vývojového týmu. Preto je otázne, ako veľmi práve tieto veci poznačia hru.

Pohľad z jednej z budov na nočné mesto (Foto: gameranx.com)

Okrem singelplayerovej časti hra ponúkne aj multiplayer, v ktorom vývojári sľubovali niečo, čo sme dosiaľ nemali šancu nikde vidieť. Plne cloudovaná fyzikálna deštrukcia, v preklade – prepočítavanie fyziky a deštrukcie do takej miery, že by sa malo dať zničiť celé mesto, čo by posunulo hry na novú úroveň. Práve to má byť hlavný dôvod neskoršieho vydania hry a nám neostáva nič iné ako dúfať, že vývojári svoje slovo dodržia.

Far Cry: New Dawn

Dátum vydania: 15. február 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Far Cry univerzum sa rozšíri o ďalší DLC diel, ktorý sa bude niesť v postapokalyptickom duchu. Vďaka novému módu Expeditions navštívime aj také známe miesto akým je Grand Canyon. Hru prehĺbia aj nové RPG prvky ako napríklad craftovanie zbraní, úrovne nepriateľov či dokonca základňu, v ktorej si budeme môcť upgradeovať zbrane a vybavenie. Samozrejme za zdroje, ktoré budete musieť získať.

Nová hrozba v podobe dvojčiat Mickey a Lou (Foto: trustedreviews.com)

V novom stiahnuteľnom obsahu nebude chýbať ani príbeh, v ktorom sa ocitnete v rovnakom údolí ako vo Far Cry 5, ale o 17 rokov neskôr a po nukleárnej apokalypse. Nadvládu postupne preberá Highwaymen gang na čele so sestrami Mickey a Lou.

Anthem

Dátum vydania: 22. februára 2019
Platformy: Pc, PS4, Xbox One

BioWare nám pripravilo masívne akčné RPG sci-fi v obleku. Áno, aj tak by sa dal Anthem opísať. Samotná hra však ponúka oveľa viac. Ste pilotom špeciálneho robotického obleku, ktorý dokáže lietať, ponárať sa a arzenál zbraní je väčší ako u bojových lodí. Jednoducho si ho oblečiete a vydávate sa na dobrodružstvo s cieľom prežiť. Oblek dokonca bude kompletne nastaviteľný vrátane zbraní, schopností alebo výbavy.

Hra ponúkne rôzne variácie oblekov, ktoré si zvolíme podľa vlastnej chuti a potreby (Foto: pinterest.com)

Nie, nieste Iron-Man, stále sa totiž bavíme o hre Anthem. Triumfujete ako jeden, pretože na tieto dobrodružstvá sa vydávate ako 4-členný tím. Náročnosť hry však niekdy vyžaduje spoluprácu štyroch ľudí s rôzne nastavenými oblekmi, pretože nepriatelia sú naozaj silní. Anthem je jednoducho online hra v otvorenom svete, v ktorom kooperácia bude zrejme nutná. Ľudia bojujú proti skrytej hrozbe, o ktorej si mysleli, že je už nenávratne preč.

Vo svete existujú rôzne frakcie, ktoré sa nachádzajú nie len vo Fort Tarsis, ale aj mimo neho. Prostredie a príroda v hre je neskutočne pútavá. Okrem rôznych zabudnutých zrúcanín, skrytých jaskýň či už v jazerách, alebo v horách, v nej nájdeme tak isto aj nespútanú a divokú žijúcu prírodu. Aký veľký svet na nás čaká zatiaľ netušíme, no rozhodne je už teraz maximálne zaujímavý a lákavý.

Metro Exodus

Dátum vydania: 15. februára 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Tretie pokračovanie veľmi obľúbenej série Metro je tu. Aj keď tentokrát sa hra nebude odohrávať pod zemou, ale zoberie nás von, kde sa príroda už spamätala a zobudila z jadrovej katastrofy. A tak sa boj o miesto, prežitie a súboj rôznych ideológií, ako nám už ukázali predchádzajúce diely, presunie opäť na povrch zeme.

Vlak Aurora idúci naprieč zobúdzajúcou sa prírodou (Foto: wallpapersmug.com)

Bohužiaľ, ani tak výnimočnej hernej sérii akou je Metro sa nepodarilo vyhnúť rozhnevaniu si svojej komunity tým, že Exodus presunuli na Epic Game Launcher, ktorý tak ukazuje, že to myslí vážne. Bolo by na škodu veci rozpisovať, čo nás v tejto hre čaká a obrať sa tak o skvelé pocity. Každopádne si môžeme byť istí, že zmutované zvieratá, ktoré sa v tuneloch metra vyskytovali, sú v porovnaní s tým, čo nás čaká vonku, iba skutočne maličký problém. Neostáva nám už nič iné ako si počkať tých pár dní a zistiť, kam všade Arťoma vlak Aurora zoberie.

Dirt Rally 2.0

Dátum vydania: 26. február 2019
Platfromy: PC, PS4, Xbox One

Dirt Rally od Codemasters nám ponúkne viac ako 50 off-road áut od historických, až po tie moderné, 6 skutočných rally lokalít ako napr. Argentína, Španielsko, ale aj oficiálnu licenciu FIA World Rallycross Championship. Hra ponúkne aj možnosť starať sa o vlastný tím, vrátane výberu zamestnancov, garáží a auta. Majitelia Deluxe edícií okrem rôznych bonusov dostanú aj štvordňový skorší prístup, a to už od 22.februára 2019.

Lego Movie 2 Videogame

Dátum vydania: 26. február 2019
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Tak ako už býva zvykom, aj tentokrát k svojmu filmu vydá Warner Bros. hru, ktorá bude mapovať celý priebeh filmu s rôznymi vtipnými animáciami a gameplayom. Ponúkne cez viac ako 100 herných postáv z prvej aj druhej časti.

Február prinesie hráčom druhé Vianoce. Herné obchody budú praskať vo švíkoch. Čo hovoríte na februárovú ponuku hier? Podeľte sa o to s nami v komentári.

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov -najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.