5 seriálov na Netflixe, ktoré by ste mali začať pozerať

Tieto seriály by ste pri prehrabávaní sa Netflixom nemali prehliadnuť (Foto: PoP-Cult Magazín)

Netflix je taká čierna diera geekov. Poznáte to, otvoríte stránku a na niekoľko hodín zmiznete. Niekedy sa ale stane, že dopozeráte váš obľúbený seriál a odrazu neviete, ako ďalej. My vám ponúkame našich top 5 seriálov, po ktorých vždy radi siahneme. Nájde sa medzi nimi aj váš obľúbený?

Lucifer

Lucifera omrzelo peklo a tak sa rozhodol odísť na dôchodok – a kde inde by ho mal stráviť, ak nie v meste anjelov? Jeho túžba trestať zlých ľudí v ňom však ostáva a Los Angeles sa hmýri samými vrahmi, zlodejmi a kriminálnikmi. Lucifer (Tom Ellis) sa preto pridá k policajnej detektívke Chloe Deckcer (Lauren German), s ktorou okrem chytania zločincov odhaľuje svoju doteraz nepoznanú ľudskosť. Peklo však ostalo bez svojho kráľa a tým hore sa to vôbec nepáči. Rozhodne sa Lucifer zotrvať medzi smrteľníkmi, čím sa vzoprie (opäť) vôli svojho otca, alebo sa vráti na svoj trón? Seriál Lucifer inšpirovaný rovnomenným komiksom z dielne DC má za sebou tri série pod vedením FOX. Musím tomuto seriálu však jednu vec vytknúť – detektívna dejová línia je tak príšerne predvídateľná, až sa niekedy cítite trápne za tvorcov. Napriek tomu seriál stojí za pozretie, pretože jeho druhá dejová línia zobrazujúca večný boj Lucifera s Bohom a jeho rodinou je tak dobrá, že dokážete seriálu chyby odpustiť. Nehovoriac o fantastickom Tomovi Ellisovi – neviem si predstaviť lepšieho herca pre túto rolu. Výrobu 4. série si na starosť zobral Netflix a my dúfame, že sa dočkáme ešte lepších epizód ako doteraz.

The Good Place

Prestavte si, že ste svoj život viedli najlepšie, ako sa dalo. Pomáhali ste chudobným, dávali peniaze charitám, podporovali siroty a bojovali ste za ľudské práva. Po smrti vaša duša putuje na Dobré miesto. Do neba, Raja či pre mňa-za mňa aj do Valhally – svojím spôsobom. Hlavná hrdinka Eleanor Shellstrop (Kristen Bell) sa tiež ocitá na takomto mieste ale má to jeden malý, maličký háčik. Eleanor je totiž presným opakom tých, ktorí si takýto posmrtný život zaslúžia. Notorická klamárka, manipulátorka a arogantná egoistka sa musela v raji ocitnúť náhodnou chybou v systéme. Hoci sa Eleanor snaží svoju pravú totožnosť ukryť, Dobré miesto cíti, že niečo nie je v poriadku. A tak sa v raji rozpúta peklo. Podarí sa Eleanor všetko napraviť s pomocou jej nového priateľa Chidiho (William Jackson Harper), ktorý ju potajomky učí zásady etiky a morálky?

BROOKLYN Nine-Nine

Seriál sleduje život deviatich hlavných postáv na oddelení 99 newyorskej polície v Brooklyne.  Mladý, talentovaný no veľmi ľahostajný detektív Jake Peralta (Andy Samberg známy aj ako líder humornej kapely The Lonely Island) sa dostáva do konfliktu s novým kapitánom oddelenia Raymondom Holtom (Andre Braugher), ktorý je známy svojím prísnym a nekompromisným prístupom. Okrem nich spoznáte Charlesa Boyla (Joe Lo Truglio), veľmi pracovitého no rovnako nemotorného detektíva platonicky zaľúbeného do stoickej a prehnane agresívnej Rosy Diaz (Stephanie Beatriz), ktorá má vždy poruke celú sériu nožov, sekier a iných zbraní. Najsnaživejšou súčasťou kolektívu je workoholička Amy Santiago (Melissa Fumero), ktorá sa neustále snaží zaliečať svojmu kapitánovi. Jej úplným protikladom je asistentka kapitána Gina Linetti (Chelsea Peretti), ktorá nenávidí svoju prácu, ale miluje tanec, vlkov a sociálne siete. Na celý oddiel dozerá ako taký starostlivý rodič seržant Terry Jeffords (Terry Crews). Aj keď nie ste fanúšikmi policajných sitcomov, tento vás zaručene pobaví, časom rozplače a znova rozosmeje a donúti vás zamilovať sa do každej postavy. Nine-nine? NINE-NINE!

Dear White People

Už vám lezie na nervy politická korektnosť? Nechápete, načo vôbec potrebujeme toľko diverzity vo filmoch a seriáloch? Tvrdíte, že rasizmus je len vymyslený koncept, ktorý často iné rasy používajú proti nám, bielym chudákom? Úprimne dúfam, že ste na tieto otázky odpovedali nie. Ak je však vaša odpoveď kladná, skvelé, Netflix má pre vás seriál. Možno vás nahnevá, urazí, postaví zo stoličky, ale hlavne vás možno nakopne a otvorí vám oči. Kontroverzný seriál Dear White People sleduje život študentov na americkej vysokej škole, ktorí sa dennodenne stretávajú s prejavmi moderného rasizmu. Tie sa snaží adresovať hlavná hrdinka Samantha White (Logan Browning) vo svojej rozhlasovej relácií, ktorá nesie názov seriálu. Americký rasizmus má však veľmi hlboké korene, a tak je len málo pravdepodobné, že by s ním skupinka študentov dokázala pohnúť. Ak sa rozhodnete zapnúť si tento seriál, čaká na vás množstvo zábavných scén plných trefných poznámok. Nenechajte sa však zmiasť humorom, sledujete predsa o seriálovú drámu. Osobne ma na seriáli zaujala netradičná stavba epizód – každá z nich hovorí ten istý príbeh z pohľadu rozdielnych osôb. Tak ako diváci sledujeme jednu udalosť niekoľkokrát, no vždy o nej vieme o niečo viac. A ako končí každá epizóda? Hlbokým pohľadom postáv do kamery, pri ktorom máte pocit, že vám hlavní hrdinovia vidia až do žalúdka.

iZombie

Ako si predstavujete zombie? Hnusné, hnijúce telá s vystretými rukami škriekajúce “Mozgyyyyy!”? Tak túto predstavu zahoďte a zapnite si seriál iZombie, ktorý sleduje život nemŕtvej Liv Moore (Rose McIver). Tá sa po divokej párty zobúdza s túžbou po ľudských mozgoch, kvôli ktorej sa vzdáva kariéry úspešnej lekárky a berie prácu súdnej patologičky v miestnej márnici. Liv totiž zisťuje, že si dokáže zachovať zdravý rozum a ľudský výzor, ak svoj hlad zasýti – v opačnom prípade sa po istom čase zmení na stereotypného zombie. Avšak po konzumácií mozgov obetí vrážd, ktoré vyšetruje miestna polícia, sa dostaví nečakaný vedľajší účinok – s (nie až tak) lahodnou pochúťkou Liv na istú dobu na seba berie aj osobnosť a spomienky zomrelého. A tak sa z nej na nejakú dobu stáva schizofrenik, kleptomanka, hacker či prostitútka. Spolu so svojím šéfom Ravim (Rahul Kohli), ktorý ako jediný pozná jej tajomstvo, rieši policajné prípady mysliac si, že ona jediná sa tej noci prebudila nemŕtva. Opak je však pravdou a Liv ani netuší, že onedlho možno svet, aký doteraz poznala, prestane existovať. Seriál, pri ktorom si užijete nečakané množstvo zábavných scén, je inšpirovaný rovnomenným komiksom od Vertigo Comics, s ktorým ale v skutočnosti nemá okrem názvu a zombíkov nič spoločné. iZombie má za sebou štyri veľmi úspešné série a už v máji tohto roku sa môžeme tešiť na ďalšie epizódy. 

Videli ste niektorý z týchto seriálov? Ktorý z nich sa vám páčil najviac?

Magdaléna Dzinová

Milovníčka sci-fi a fantasy, ktorá ešte stále čaká na svoj list z Rokfortu. Jej snom je stretnúť Doctora a cestovať v TARDIS, aby si konečne mohla pozrieť všetky filmy a seriály, na ktoré vraj nikdy nemá čas. A áno, aj vesmír by popri tom chcela spoznávať...

Najnovšie články od Magdaléna Dzinová (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.