5 seriálov, na ktoré v auguste čaká každý seriálový fanúšik

Prvá polovica prázdnin zbehla ako voda. V júli sme sa dočkali množstva seriálových hitov – Stranger Things, Money Heist, či Orange Is the New Black. Ani august nebude bez zaujímavých seriálových titulov, tešiť sa môžu milovníci fantasy, kriminálok, či seriálov podľa skutočných udalostí. Poďme však po poriadku. 

Glow
(Komédia/Dráma, 3. séria, 9. august, Netflix)

Seriál sa inšpiruje skutočnou ženskou wrestlingovou ligou z 80. rokov. Príbeh sa odohráva v Los Angeles a ukazuje vlasy rovnako dlhé ako kritiky ženských tiel. G. L. O. W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling – Nádherné ženy wrestlingu) prináša príbeh neúspešnej herečky Ruth, ktorá sa rozhodne pre jeden posledný pokus o dosiahnutie svojho sna tak, že sa stane tvárou týždenného seriálu o ženských wrestlerkách. Tretia séria by mala opäť priniesť 10 častí a to už začiatkom augusta.

Our boys
(Dráma, miniséria, 12. august, HBO)

10-dielna miniséria sa zameria na skutočné udalosti a ich dôsledky, ktoré sa odohrali v blízkosti hraníc Izraelu a Gazy v roku 2014. Únos a vražda troch izraelských dospievajúcich detí a následné usmrtenie palestínskeho mladíka nakoniec vyústi do vojny. Seriál sa natáčal v Izraeli a diváci si od 12. augusta každý týždeň užijú jednu epizódu.

The Terror: Infamy
(Dráma/Horor, 2. séria, 12. august, AMC)

Nová séria bude mať s tou prvou spoločný len názov, aj to nie celý. Zmeny nastanú nielen pred kamerami, ale aj za nimi. Hororová antológia nás tentokrát vezme do japonsko-amerického internačného tábora v Kalifornii počas druhej svetovej vojny. Dej sa má mierne odchyľovať od reality, keď ponúkne nadprirodzené prvky.

Mindhunter
(Dráma, 2. séria, 16. august, Netflix)

O tomto projekte, snáď, netreba veľa hovoriť, Odporúčame pozrieť si prvú sériu a nadviazať na ňu druhou, s premiérou v polovici augusta. Agenti FBI budú opäť viesť rozhovory, aby sa dopátrali k vyriešeniu vraždy v Atlante, ktorá sa aj reálne stala a otriasla mestom v rokoch 1979-81.

The Dark Crystal: Age of Resistance
(Rodinný/Fantasy, 1. séria, 30. august, Netflix)

Niečo pre milovníkov fantasy. Kultový hit z roku 1982 Temný kryštáľ sa dočká svojho prequlu. Kryštáľ pravdy je poškodený a svet Thra umiera. Podarí sa trom Gelflingom, ktorí sa vydávajú na epickú výpravu, zachrániť svoj svet? To sa dozvieme už koncom augusta.

Zaujal vás výber augustových seriálov? Na čo sa tešíte vy? Svoje tipy na tento mesiac nám napíšte do komentárov.

Zdroj: imdb.com, metacritic.com, serialzone.cz

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.