5 seriálov, na ktoré v apríli čaká každý seriálový fanúšik

A čo si v apríli naladíte vy? (Foto: tvefamosos.uol.com.br)

Ani sme sa nenazdali a už tu máme štvrtý mesiac v roku, ktorý získal prívlastok bláznivý. Apríl skrátka taký je. Zobúdza sa príroda a prebúdzajú sa aj televízne, či streamovacie spoločnosti, ktoré spravidla v tomto období publikujú to najlepšie zo svojich zásob. V tomto článku sa pozrieme na päť seriálov, ktoré by vám v apríli určite nemali ujsť. 

Lost in space

Fanúšici svetov z iných planét sa majú na čo tešiť (Foto: blog.colourfulrebel.com)

13. apríla Netflix uvedie prvú sériu remaku pôvodného seriálu z roku 1965 s rovnakým názvom. Dej seriálu sa odohráva v roku 2046. Kozmická loď J2 trhlinou v časopriestore havaruje na planéte vzdialenej mnoho svetelných rokov od pôvodného cieľa. Posádka tak musí čeliť svojim vlastným problémom s priateľmi i nepriateľmi, či už ľudskými alebo neľudskými.

V hlavných úlohách sa predstavia Molly Parker (House of Cards) alebo Toby Stephens (And Then There Were None). Seriál bude mať desať častí, ktoré, ako už je pri Netflixe zvykom, budú všetky vypustené do sveta v jeden deň.

Supergirl

Tento seriál zrejme mieri na ženské publikum, ale kto vie? (Foto: denofgeek.com)

Po zimnej prestávke sa v pokračovaní tretej série vráti Melissa Benoist ako Supergirl. Kara Zor-El je sesternicou slávneho Supermana. Po tom, čo prišla na Zem, sa z nej stáva hrdinka, ktorá bojuje za pravdu, spravodlivosť a lepší život ľudí vo svojom meste.

The CW zatiaľ pripravilo tri série, či bude seriál pokračovať aj v ďalšej sezóne sa zatiaľ nevie. Nové časti sú pre fanúšikov nachystané už od 16. apríla.

Mercury 13

Niečo pre fanúšikov dokumentatistiky (Foto: yotube.com)

Nie je to seriál, ale zatiaľ to vyzerá tak, že si zaslúži našu pozornosť. Netflix si pre svojich divákov v apríli okrem množstva seriálov pripraví aj jeden dokument. Pôjde o príbehy žien skupiny Mercury 13, ktoré NASA testovala v roku 1961 pre vesmírne lety, ale ich sny sa narušili, keď boli vybraní len muži, ktorí sa nakoniec stali astronautmi a leteli tak do vesmíru.

Netflix zatiaľ nič bližšie k tomuto počinu neprezradil a tak je naša zvedavosť ešte väčšia. Svoju premiéru bude mať Mercury 13 20. apríla.

The 100

Pre všetkých milovníkov postapo seriiálov je tu The 100 (Foto: it.wikipedia.org)

Opäť tu máme niečo z dielne CW. O tomto skvelom seriáli sme vám len nedávno priniesli samostatný článok, ktorý si môžete prečítať TU.

Tí, ktorí seriál pravidelne sledujú, sa môžu už v poradí piatej sérii tešiť na veľkú dávku dobrodružstva, napätia a ďalšieho vývoja hlavných postáv, ktorý je pre tento seriál charakteristický. Nová séria bude mať premiéru 24. apríla.

Westworld

Ak ste ešte nevideli tento seriál, je načase to napraviť (Foto: wallpapercave.com)

To najlepšie nakoniec. Bez obáv to takto môžeme napísať. Predstavte si, že v blízkej budúcnosti bude existovať park, s veľkou rozlohou zasadený do westernového sveta. Do tohto parku bude môcť prísť hocikto, ak si samozrejme zaplatí, a bude si môcť robiť hocičo – áno aj vraždiť či mať sex. A to všetko vďaka „ovládaným“ robotom. Seriál sleduje dve dejové línie, to čo sa deje v parku a pozadie toho, kto za týmto parkom stojí.

Presne o tom je Westworld, ktorý sa druhej série dočká už 22. apríla. V prvej sérii sa predstavili Anthony Hopkins, ktorého určite netreba zvlášť predstavovať, Ed HarrisEvan Rachel Wood (True blood), či Angela Sarafyan (American Horror Story). O Westworld-e mnohí seriáloví kritici tvrdia, že pre HBO je určite skvelým nástupcom  pomaly sa končiaceho seriálu  Game of Thrones.

Vybrať päť seriálových tipov, ktoré zažijú svoju premiéru v apríli bolo nesmierne náročné. Nespomenuli sme napr. The Handmaid’s Tale (Príbeh služobníčky), ktorý sa s druhou sériou vráti 25. apríla. Článok o tomto seriáli vám priniesla Magdaléna a môžete si ho prečítať TU. Alebo návrat štvrtej série Fear The Walking Dead, 15. apríl, ktorý je prequelom k zombie seriálu The Walking Dead.

Veríme, že sa vám tieto tipy budú páčiť. Prípadne budeme radi, ak sa so svojimi vlastnými tipmi podelíte v komentári.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.