168 hodín vo svete filmov, seriálov, spoločenských hier a videohier #1

168 hodín, sedem dní, jeden týždeň. Za ten čas sa toho stihne udiať viac než dosť. Predstavujeme vám preto novú rubriku, v ktorej si zhrnieme udalosti zo sveta filmov, seriálov, spoločenských hier a videohier. O niektorých dôležitých informáciách vás naďalej budeme informovať prostredníctvom samostatných článkov. 

Filmy a seriály

 • Netflix sa rozhodol naplno bojovať s kradnutými účtami. Podľa informácií z facebookovej skupiny Netflix CZ + SK Fans už spoločnosť v týchto týždňoch implementuje a testuje viacstupňové zabezpečenie účtu. K tomuto kroku mal streamovací gigant pristúpiť aj kvôli pandémii koronavírusu. Odcudzenie účtu je globálny problém a práve v tejto dobe sa všetko prenáša na podporu, ktorá je výrazne preťažená. Termín, kedy sa dvojstupňová ochrana sprístupní užívateľom, zatiaľ nie je známy, ale predpokladá sa, že to bude čoskoro.
 • Disney Plus prekonalo hranicu 50 miliónov predplatiteľov a to len za 5 mesiacov, čo je na trhu. Služba je aktuálne dostupná „iba“ v Amerike, Kanade, Nemecku, Austrálii, Rakúsku, Írsku, Taliansku, Holandsku, Novom Zélande, v Portoriku, Španielsku, Švajčiarsku a vo Veľkej Británii. Služba tak prekonala streamovacieho konkurenta Hulu, ktorý je však dostupný len v USA, a je v tretine cesty k prípadnému predbehnutiu Netflixu, ktorý má vyše 160 miliónov predplatiteľov.
 • Olaf z rozprávky Frozen (Ľadové kráľovstvo) dostal na Disney Plus svoj vlastný krátkometrážny seriál. Mini sériu s názvom Doma s Olafom vytvoril snehuliakov dvorný animátor Hyrum Osmond a hlas mu prepožičal herec Josh Gad. Na novinke pracovali obaja bezpečne zo svojich domovov. Prvú, uverejnenú epizódu si môžeš pozrieť hneď teraz.

 • Herci, ktorí hrajú alebo kedysi hrali doktorov v rôznych medicínskych seriáloch ako Dr. House, Pohotovosť, Grey´s Anatomy, The Good Doctor či iných, sa spojili a nahrali skutočným doktorom, ktorí bojujú s koronavírusom, ďakovný odkaz.

Videohry

 • Zákulisné informácie hovoria o tom, že Capcom sa rozhodol pre zmenu dlhšie vyvíjaného Resident Evil Revelations 3. Ten by sa mal premenovať na Resident Evil 8 a malo by tak ísť o plnohodnotné pokračovanie série. Podľa insiderov by sme sa bližšie informácie mohli dozvedieť o niekoľko mesiacov, pôvodne totiž mala byť hra ohlásená na E3.
 • Ak chcete vedieť, aké videohry majú byť v najbližšej dobe vydané, stačí sledovať informácie z ratingových komisií. Vďaka tej juhokórejskej sme sa dozvedeli, že sa v blízkej dobe môžeme tešiť na vylepšenú verziu hry Mafia II. To, že ide o hodnovernú informáciu potvrdzuje skutočnosť, že sa titul objavil aj v zápise tchajwanskej komisie a dokonca s potvrdenými platformami PC, PS4 a Xbox One. Rovnako by na základe leakov mal vyjsť aj remake prvej Mafie a Mafie III. Viac podrobností pre vás zisťujeme.
 • Sony bude vracať peniaze za digitálne predobjednávky The Last of Us 2. Vydanie hry je tak zrejme v nedohľadne. O zrušení májového termínu TLOU 2 sme vás informovali v samostatnom článku, ktorý si môžete prečítať po kliknutí.
 • Pri Sony ešte chvíľu ostaneme, pretože tento týždeň prostredníctvom blogu predstavilo nový ovládač pre PS5, ktorý dostal pomenovanie DualSense. Viac o jeho vlastnostiach si môžete prečítať po kliknutí.
 • Hra Half Life: Alyx boduje naplno. Nielenže od kritikov dostáva pozitívne hodnotenia, ale hráči v nej nachádzajú stále nové možnosti – napr. na YouTube môžete nájsť niekoľko videí, na ktorých sa zo samotných hráčov stávajú „profesionálni“ muzikanti.

 • Vývojári z Hello Games ani štyri roky od vydania No Man´s Sky nezaháľajú a do hry stále vytvárajú nový obsah. Tentokrát sa vďaka aktualizácii môžeme tešiť na tzv. „Exo Mech“, čoby obrovské kráčajúce stroje. Chýbať nebude prepracovaná animácia ani detailný kokpit.

 • Keď už sme pri rozšíreniach, tak toho svojho sa dočkala aj značka Planet ZOO, v tomto prípade prostredníctvom DLC – South America Pack. Vďaka tomu budete mať k dispozícii 5 nových druhov zvierat a vyše 250 nových budov a scenérií. Cena tohto DLC je v prepočte 10,-€.

 • E3 2020 sa neuskutoční. Takéto vyústenie sme od organizátorov z pochopiteľných dôvodov očakávali. Lenže tento týždeň k hráčom dorazila informácia, že sa neuskutoční ani digitálne. Vývojári sa tak zrejme zamerajú na vlastné kanály, prostredníctvom ktorých budú informovať hráčov o svojich tituloch.
 • Čínsky novopečený otec Cao Junjie, ktorý je zároveň veľkým fanúšikom minuloročného hitu Death Stranding, sa so súčasnou krízou okolo celosvetovej pandémie vysporiadal skutočne originálne. Pre svojho čerstvého potomka totižto vyrobil funkčný a prenosný skafander, ktorý sa silne podobá na modul PP. Ten vo videohre od Kojimu nosil na hrudi hlavný hrdina Sam Porter Bridges.

 • Mimoriadne populárna oddychovka s ostrovmi plných zvieratiek, Animal Crossing, dostala v Číne stopku. Hra totiž umožňuje to, čo je v krajine zakázané, a teda protestovať proti vládnej moci.
 • Podľa zákulisných informácii z Microsoftu, s ktorými prišiel na fóre Reseter užívateľ s prezývkou Shinobi602, je spoločnosť blízko k veľkému a dôležitému oznámeniu. „Nie som v pozícii, aby som prezrádzal detaily, ale nebudete už musieť čakať dlho, naozaj. Som nadšený, čo zo strany Xboxu príde. Úžasné fantasy svety, rebooty, veľké sci-fi… Mali by sme sa kráľovsky baviť,“ napísal.
 • Týždenný súhrn udalostí ukončíme potešujúcou informáciou. Štúdio CD Projekt Red prišlo totižto s uistením, že vývoj RPG titulu Cyberpunk 2077 pokračuje podľa plánu. Zamestnanci si vraj už mali zvyknúť na prácu z domu, pričom nedochádza k žiadnemu veľkému meškaniu. Stále preto počítajú s dátumom vydania v septembri.

Spoločenské hry

 • Asmodee, popredný svetový vydavateľ a distribútor spoločenských hier sa rozhodol vydať „Print & Play“ sadu bezplatných stolových hier k stiahnutiu. Ktokoľvek si ich tak môže vytlačiť a zahrať sa s členmi svojej rodiny v bezpečí svojho domova. Aktuálny zoznam šiestich titulov zahŕňa uznávanú radu spoločenských hier od Asmodee, vhodné pre rodiny, od farebnej kartovej hry Dobble, až po únikovú hru Unlock. V budúcnosti v rámci tejto iniciatívy plánuje takto vydať aj ďalšie hry. Podobne zareagovali aj ďalšie vydavateľstvá ako MINDOK či ALBI. Ak sa budete nudiť, viete kde máte hľadať.
 • Spoločnosť MINDOK pripravuje vydanie vojenskej spoločenskej hry UNDAUNTED. Na svojom facebooku spustila anketu k lokalizácii názvu hry. Môžete teda hlasovať a možno práve váš názov nájdete neskôr v obchodoch.

 • Poľské vydavateľstvo PORTAL Games oznámili, že aplikácia k hre Imperial Settlers Roll & Write je vo finálnej fáze testovania. Onedlho tak budeme môcť naše skóre prekonávať aj bez ceruziek.

Tento článok pre vás pripravili Dominik, Mário a Gabriel.

Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

0 thoughts on “168 hodín vo svete filmov, seriálov, spoločenských hier a videohier #1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.