168 hodín vo svete filmov seriálov, spoločenských hier a videohier #26

Všetko plynie a nám sa časom odomykaju nové informácie popkultúrneho sveta. Čo všetko priniesol minulý týždeň? 

Filmy a seriály 
 • Odklad zasiahol ďalší očakávaný film. Tentokrát ide o film Duna a najnovšie sa do kín dostane až budúci október. Rovnako presunutý bol aj nový Batman, ktorý mal do kín prísť v októbri 2021. Toho môžeme čakať až v marci 2022.
 • Gal Gadot a Patty Jenkins (režisérka Wonder Woman 1984) si pripravili ďalší projekt. Prenesú nás do Egypta a ukážu nám život Kráľovnej Cleopatry z jej pohľadu.
 • Presunutie premiéry poznačilo aj Matrix 4 avšak naopak. Filmu sa dočkáme o pár mesiacov skôr, presne 22. decembra 2021.
 • Henry Cavill nám ukázal, ako bude vyzerať Zaklínač v druhej sérii The Witcher od Netflixu. Tej sa dočkáme budúci rok.
Tmavá zbroj Zaklínača Geralta v druhej sérii (Foto: Facebook / Henry Cavill)
 • Neskôr sme sa od Netflixu dočkali aj kostýmov Ciri a Yennefer. Vidieť ich môžete aj na našom facebooku.
 • Filmové pokračovanie Spider-Mana s Tomom Hollandom sa má začať natáčať tento týždeň. Produkcia sa ma začať v New Yorku, pokračovať bude v Atlante, Los Angeles a na Islande.
 • Dobrá správa pre milovníkov filmovej adaptácie Tolkienových diel. Herec Sean Astin, ktorý vo filmoch stvárnil hobita Sama, ohlásil, že by sme sa mali dočkať 4K verzie všetkých filmov vrátane trojdielneho Hobbita.
Videohry
 • Na internete sa objavilo video, v ktorom bola rozobratá nová konzola PS5. Dnu sa nachádza veľký ventilátor, dve vrstvy izolátorov, ktoré majú tlmiť vibrácie mechaniky, a tekutý kov, ktorý má úlohu chladiča. Podľa všetkého pôjde o naozaj tichú konzolu, pretože pri testovaní si zopár krát museli overiť, či je konzola naozaj zapnutá.
 • Hra Kingdom Come: Deliverance sa stala natoľko úspešnou, že po nej začali pokukovať filmové štúdiá. Momentálne nás čaká filmové alebo seriálové spracovanie od Erika Barmacka, bývalého produkčného Netflixu. Na spracovaní sa samozrejme podieľa aj Warhorse Studio, ktoré stálo za zrodom hry. Viac informácií dostaneme neskôr.
 • Štúdio CD PROJEKT RED oficiálne ukončilo práce na chystanej hre Cyberpunk 2077. Hra teraz putuje do lisovne, kde sa hromadne vytlačí a poputuje do obchodov. Oznámili tak na facebookovej stránke hry hneď v pondelok.
Keanu Reeves nám priniesol zlatý disk (Foto: Facebook / Cyberpunk 2077)
 • Sucker Punch na svojom facebooku odhalila obsah update, ktorý nás čaká 16. októbra. Ghost of Tsushima bude obohatený o nové talizmany, postavy, trofeje, pribudne New Game+ a spustí sa online hranie Ghost of Tsushima Legends.
 • Počas týždňa sa do GOLD verzie dočkala aj ďalšia hra. Tentokrát PS4 a PS5 exkluzivita Spider-Man: Miles Morales. Tá sa na trhu objaví s príchodom next-gen konzoly PS5, presne 19. novembra.
Spoločenské hry
 • TLAMA Games tento týždeň oslávila druhé výročie vzniku, pri ktorom ponúkala hry s 20% zľavou. Samozrejme vydavateľstvu prajeme veľa úspechov a ešte viac lokalizovaných hier.
 • Fox in the Box oznámila štart prekladu všetkých ostatných rozšírení k hre ROOT. Menovite rozšírenia Underworld, Clockwork, Vagabond a Exiles and Partisans by mohli byť dostupné v prvom polroku 2021.
 • Vydavateľstvo MINDOK chystá detskú verziu hry Shōgi. Hra pochádza z ďalekého východu a je vlastne variáciou hry Šach. Dōbutsu shōgi (šógi so zvieratkami) naučí vaše deti takticky premýšľať a vyhodnocovať situácie. Hra je určená pre deti od 5 rokov a ponesie názov CHYŤ LVA .
 • Moderní hry od Albi ohlásili, že nás budúci týždeň čaká rozšírenie hry SiegeStorm. Ide o novú frakciu, ktorá sa bude venovať Mrazivým obrom.
 • České vydavateľstvo Albi chystá víkendovú akciu Albi Game Fest. Dočkáme sa ohlásenia šiestich nových hier a dozvieme sa aj názov ťahúňa budúcoročného Albi Game Day. Sledovať ich môžete na ich YouTube kanáli.

Gabriel Horváth
Najnovšie články od Gabriel Horváth (zobraziť všetky)

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.