168 hodín vo svete filmov seriálov, spoločenských hier a videohier #24

Za nami je ďalší týždeň. Bol však špeciálny tým, že sa celý niesol v znamení profesora J. R. R. Tolkiena. Aj my v redakcii sme mu venovali viac pozornosti a priniesli vám zopár zaujímavosti, o ktorých ste možno nevedeli. Poďme sa však pozrieť na to, čo všetko sa za tento “Tolkien week” stalo.

Filmy a seriály
 • To, že za dobrú vec sa oplatí postaviť, dokazuje aj Snyder Cut Justice League. Za #ReleaseTheSnyderCut bolo skryté hnutie, ktoré podporuje prevenciu samovrážd. Sám režisér Zack Snyder musel filmovanie opustiť kvôli samovražde jeho dcéry. Teraz sa komunita ukázala v dobrom svetle a pre American Foundation for Suicide Prevention (Americká nadácia prevencie samovrážd) vyzbierali skoro $500 000.
 • Seriál Supergirl skončí po šiestej sérii. Dôvod zatiaľ nie je známy, no dočkáme sa ešte 20 epizód. Predstaviteľka Supergirl, Melissa Benoist, sa vyjadrila, že táto rola bola pre ňu výzvou a veľa ju naučila.
 • Štúdio Ghibli na svojej stránke zverejnilo 400 obrázkov zo svojich filmov. Tie si môžete stiahnuť úplne zadarmo.
 • Koncom týždňa v Disneylande odhalili poctu Chadwickovi Bosemanovi.
 • Thue Rasmussen na svojom twitteri napísal, že kvôli zmenám natáčaní zapríčinenými pandémiou nebude hrať postavu zaklínača Eskela. Jeho náhrada zatiaľ nie je známa a natáčanie by malo pokračovať s rovnakým rozvrhom.
 • HBO Max si od Warner Bros. objednal novú Max sériu PEACEMAKER. Hlavnej úlohy sa má zhostiť John Cena a o scenár sa postarajú James Gunn a Peter Safran.
 • Všetko naznačuje tomu, že Rowan Atkinson si v nadchádzajúcej šiestej sérii Peaky Blinders zahrá Adolfa Hitlera. Seriál sa odohráva v roku 1938 a zobrazuje aj politické hnutia fašistickej strany Anglicka.
Hercovi slušia aj dramatické roly (Foto: oyeyeah.com)
 • Na zozname filmov a seriálov, ktoré dátum premiéry museli odložiť, sa ocitli ďalšie mená. Konkrétne ide o seriál Eternals, ktorý bol preložený na 5. november 2021, film Black Widow, preložený na 7. máj 2021 a Death on the Nile, ktorý sa posúva na 18. december. Odkladu sa dočká aj West Side Story, ktorý sa musel presunúť o celý rok. Najnovšie ho môžeme čakať 10. decembra 2021.
 • Peter Davison, predstaviteľ piatej inkarnácie Doctora, si zahrá vo vianočnom špeciáli seriálu Doctor Who. Špeciál Call the Midwife sa má odohrávať na Vianoce v roku 1965 a P. Davison v ňom stvárni vedúceho cirkusu.
 • Na Disney+ smeruje ďalšia exkluzivita. Najnovšie sa dočkáme minisérie s názvom Fury, v ktorej si zahrá sám Samuel L. Jackson.
Videohry
 • V piatok sme sa dočkali vydania remastrovanej Mafie. Hra sa dočkala nielen zmeny vzhľadu, ale aj hrateľnosti. Dobrou správou je, že prvý diel je samozrejme nadabovaný a môžete si hru užiť ako prvýkrát. Onedlho vám prinesieme recenziu.
 • V utorok sa v obchodoch spustili predobjednávky na next-gen konzoly od Microsoftu. Xbox Series S a Series X budú dostupné 17. novembra.
 • Štúdio Naughty Dog na svojom facebooku uviedlo, že tzv. Outbreak Day, ktorý sa oslavoval 26. septembra, sa od tohto roku premenuje na The Last of Us Day.

*pozn. redakcie: Outbreak Day je označovaný ako deň, kedy vo videohre The Last of Us prepukla zombie nákaza, ktorá ohrozila svet

 • Microsoft nás začiatkom týždňa zaskočil. Do Xbox Teamu developerov za 7 miliárd odkúpili firmu ZeniMax. Tá zastrešuje aj herného giganta Bethesda Softworks a značky ako Fallout, Elder Scrolls, Prey, Dishonored a DOOM. Microsoft chce hry distribuovať aj ako lineup Game Passu. Je však otázne, ako akvizícia ovplyvní hry, ktoré sú vo vývoji.
Jeden z najväčších obchodov spôsobil v hernom svete otrasy (Foto: Facebook Xbox)
 • Microsoft odhalil rozširujúci pamäťový modul pre svoje nové konzoly. Modul s kapacitou 1TB bude v obchodoch dostupný za $219,99 a momentálne je jediným rozšírením, ktoré sa dokáže vyrovnať konštrukčnej rýchlosti konzoly. Tento modul bude však potrebný len na next-gen hry, takže majitelia konzol môžu na staršie hry aj naďalej používať externé HDD 3.1. 
Spoločenské hry
 • Práce na preklade hry Zombie Teenz Evoluce sa oficiálne ukončili. Blackfire nám sľubuje hromadu nových nápadov. Fanúšikovia Zombie Kidz si vraj prídu na svoje.
 • MINDOK ohlásil lokalizáciu hry Calico. Český preklad ponesie názov Pelíšek, ktorý podčiarkuje tematiku hry. V nej máte zaplátať potrhanú deku tak, aby sa mačkám páčila čo najviac. Očakávať ju môžeme na jar 2021.

‼‼ PŘIPRAVUJEME ‼‼Protože jsme dlouho neuvedli na trh nějakou hru s 🐱kočkami🐱, chystáme na příští rok PELÍŠEK (v…

Zveřejnil(a) MINDOK dne Středa 23. září 2020

 • Herná spoločnosť CMON nám na stoly prinesie videohru. Konkrétne ide o The Last of Us: Board Game, pri ktorej budú môcť fanúšikovia odhaliť svet v úplne inom svetle. Dátum vydania zatiaľ nie je známy.
 • Kartová fantasy spoločenská hra Res Arcana je práve v preklade a dočkáme sa jej na začiatku ďalšieho roka. Informovalo tak vydavateľstvo Blackfire na svojom facebooku.
 • Dňa 17. a 18. októbra sa uskutoční ALBI GAME FEST – online festival hier. Dozvieme sa informácie o novinkách a hrách, ktoré vyjdú ešte pred budúcoročným Albi Game Day.
 • Fox in the Box ohlásili rozšírenie k hre Pád nebes. Rozšírenie má byť skôr vyslovene pre naozajstných nadšencov hry. Pád nebes – Ariovistus bude dostupné na Vianoce tento rok.
Gabriel Horváth

Gabriel Horváth

Knihy, komiksy, filmy, spoločenské hry a figúrky. Toto všetko zbieram a pohľad na moju poličku úprimne bolí. Kvôli nedostatku miesta. Ak totiž mám na výber medzi hrami, alebo komiksami, poličku neriešim. Možno by mi pomohla TARDIS...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.