168 hodín vo svete filmov seriálov, spoločenských hier a videohier #22

Uplynulo ďalších 168 hodín a nás preto čaká súhrn tých najdôležitejších udalostí zo sveta popkultúry.

Filmy a seriály
 • Kým predstaviteľ Iron Mana, Robert Downey Jr, nedávno potvrdil informáciu, že sa končí jeho spolupráca na filmoch od Marvel Studios, Tonyho kolega Thor, resp. Chris Hemsworth sa končiť nechystá. Podľa neho je Thor ešte príliš mladý a navyše scenár k 4. filmu je ešte lepší ako k Thor: Ragnarok.
 • Akčný seriál Doom Patrol bol predĺžený pre tretiu sériu. Tá sa bude vysielať na budúci rok na HBO Max.
 • V piatok 11. septembra sa oficiálne skončilo natáčanie poslednej časti seriálu Supernatural. Odvysiela sa 19. novembra.

 • Fanúšikovia seriálu Doctor Who si na 13. sériu zrejme počkajú až do roku 2022. Dôvod je prostý – pandémia koronavírusu.
 • Vo veku 82 rokov zomrela herečka Diana Rigg, ktorá v seriáli Game of Thrones stvárnila Olennu Tyrellovú. Nikdy nezabudneme, že to bola práve ona, ktorá zabila nenávideného Joffreyho.
 • Taktiež vo veku 82 rokov zomrel úspešný český režisér a herec Jiří Menzel. Jeho Ostře sledované vlaky získali aj Oscara.
 • Spoločnosť AMC potvrdila, že 11. séria The Walking Dead bude pre seriál poslednou. Spolu tak ponúkne 24 častí, pričom prvých 12 sa dočkáme už v roku 2021 a zvyšných v roku 2022. Značka ako taká však nekončí, práve naopak. Ešte tento rok sa dočkáme seriálu The Walking Dead: World Beyond, v ktorom budeme sledovať skupinu mladých ľudí, ktorá sa musí prispôsobiť novému životu vo svete zombie. Okrem toho by sme sa mali dočkať aj nového seriálu s Carol a Darylom.

Videohry
 • Jeden z najpopulárnejších streamerov na svete, Ninja, sa vrátil späť na Twitch. Ten opustil kvôli platforme Mixer od Microsoftu, ktorému sa však nedarilo a spoločnosť sa ho preto rozhodla predať Facebooku.
 • Hra Fuser, ktorá z vás spraví profesionálneho DJ-a, prostredníctvom videa predstavila svoju hrateľnosť aj dátum vydania.

 

 • Microsoft počas týždňa nelenil a predstavil konzoly Xbox Series S a Xbox Series X, prvá sa bude predávať za 299 dolárov, druhá za 499. Obe konzoly dorazia v novembri. Kedy sa dočkáme a hlavne koľko bude stáť nová konzola od Sony PS5 sa zrejme dozvieme v stredu počas PlayStation 5 Showcase.
 • Počas uplynulého týždňa mal svoju prezentáciu aj Ubisoft. Hlavným lákadlom mal byť remake Prince of Persia: Piesky času, no nestalo sa tak. Nie žeby sme sa nedočkali oznámenia, ale sprievodné video množstvo ľudí prijalo s nevôľou. Do 21. januára 2021 budú mať vývojári čo robiť, aby všetkých fanúšikov slávnej série uspokojili.
 • Vývojári Mafia: Definitive Edition zverejnili systémové požiadavky na hru. Tie nie sú príliš vysoké, počítať však treba so štvorjadrom, nakoľko engine, na ktorom hra pobeží, ho potrebuje podstatne viac.
Spoločenské hry
 • Vydavateľstvo Mindok začalo do obchodov rozposielať rozšírenie hry Kvedlalové z Kvedlinburku, ktoré dostalo názov Kořenářky.
 • Titulu Harry Potter: Boj o Bradavice sa v susednom Česku darí viac než dobre. Informáciu prinieslo vydavateľstvo REXhry.
 • A darí sa aj Kartografom, a to dokonca až tak, že vydavateľstvo sa rozhodlo dodávať aj samostatné bločky s mapkami, ktoré sú pre hru dôležité.
Fotka REXhry.
List s mapkami v hre Kartografové (Foto: Facebook.com/REXhry)
 • Ak nadávate na zásielkové spoločnosti, tak si rozhodne musíte vyskúšať hru Balíkáři. Úloha je jednoduchá – postarať sa, aby každý balík našiel svojho adresáta. Možno vďaka tomu zmeníme názor na toto povolanie. Hra od vydavateľstva ALBI sa na pulty obchodov dostane už v októbri.
Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.