168 hodín vo svete filmov, seriálov, spoločenských hier a videohier #15

Uplynulo ďalších 168 hodín a nás preto čaká súhrn tých najdôležitejších udalostí zo sveta popkultúry.

Filmy a seriály
 • Seriál Stranger Things, resp. jeho tvorcovia sa ocitli pred súdom. Podľa obžaloby mali totiž vykradnúť scenár projektu produkčného štúdia Rover Entertainment s názvom Totem. Český portál serialzone.cz priniesol preklad dvoch veľmi podobných častí scenára. Takto je opísaná pasáž v Toteme:
  „V Totemu je jedna z postav malá dívka Kimimela, nebo zkráceně Kimi, která má nadpřirozené schopnosti. Kimimela pomůže přátelům najít portál do alternativního nadpřirozeného světa a pomáhá jim v boji v místním obyvateli; nadpřirozeným temným duchem Azraelem a jeho armádou Blackwolfů.“A takto zas v Stranger Things:
  „Ve Stranger Things je jedna z postav malá dívka Eleven, nebo zkráceně El, která má nadpřirozené schopnosti. Eleven pomůže přátelům najít portál do alternativního nadpřirozeného světa a pomáhá jim v boji v místním obyvateli; Shadow Monsterem a jeho armádou Demogorgonů.“
 • Už teraz je jasné, že pripravovaný seriál od Marvelu The Falcon and the Winter Soldier svoju premiéru v auguste nestihne. Disney+ zatiaľ nový dátum vydania nezverejnil.
 • V roku 2021 by sme sa mali dočkať seriálovej verzie vraždiacej bábiky Chucky.

 

 • Deň pred svojimi 56. narodeninami zomrela na rakovinu herečka Galyn Görg, ktorú sme mohli vidieť v seriáloch ako The Fresh Prince of Bel-Air či Twin Peaks, Star Trek: Voyager, alebo v How to Get Away with Murder.
 • V smútočnom duchu ešte ostaneme, vo veku 49 rokov náhle zomrel Grant Imahara, ktorého sme poznali najmä vďaka projektu MythBusters. Vďaka svojim znalostiam v robotike však pomáhal aj pri viacerých filmoch Star Wars či Matrix.
 • Streamovacia služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od spoločnosti Lucasfilm. Aj keď už po prvej vete zrejme tušíte o čo pôjde, predsa len – The Bad Batch bude vychádzať z animovaných The Clone Wars a bližšie sa pozrieme na titulnú skupinu klonových vojakov, ktorých DNA sa líši od ostatných klonov. Seriál uzrie svetlo sveta v roku 2021.
The Bad Batch
Dočkáme sa ďalšieho seriálu zo sveta Star Wars (Foto: starwars.com)
Videohry
 • V jednom z predchádzajúcich vydaniach 168 hodín sme vás informovali o tom, že známy streamer Dr. Disrespect dostal na Twitch-i z neznámych dôvodov ban. Najnovšie sa ku problému vyjadril tak, že rozhodne už návrat k tejto službe neplánuje a dokonca uvažuje o podaní žaloby. Doteraz totiž nie je známe, za čo ban dostal.
 • Geoff Keighley počas týždňa predstavil detaily o novom DualSense ovládači pre PS5. V približne 40-minútovom videu hovoril najmä o haptických funkciách. Prezradil a vlastne aj ukázal špeciálnu hru, ktorú Sony práve kvôli tomuto ovládaču pripravila. Vďaka nej by sme sa z jeho vlastnosťami mali rýchlejšie zoznámiť. Hra bude k dispozícii zadarmo a dostupná bude pri vydaní PS5.
 • Ubisoft nám prostredníctvom videa bližšie predstavil svoj titul Watch Dogs Legion. O prepracovaní mesta, jeho možnostiach a aj o mixe kultúr, ktoré v ňom nájdeme sa dozviete viac tu:

 

 • Počas týždňa sme sa dozvedeli, že túto stredu, 22. júla sa dočkáme gameplay remake-u Mafie. Pôjde o plné predstavenie, takže sa, dúfajme, máme na čo tešiť.
 • Microsoft oficiálne ukončil výrobu Xbox One X a Xbox One S All edition konzol. Z aktuálnej série konzol tak bude vyrábať už len Xbox One S verziu.
 • Tento rok sa hráči eFootball PES 2020 plnohodnotného pokračovania nedočkajú. Konami prinesie len sezónny update v podobe eFootball PES 2021. Potvrdili však, že budúcoročné vydanie, s označením 2022, už bude fungovať na novom engine – Unreal Engine 4.

 

 • V Assassin´s Creed Valhalla budeme hrať viac misií v modernej dobe. Vrátiť by sa mala aj Layla.
 • Od 21. augusta si všetci budeme môcť vyskúšať otvorenú betu titulu Marvel´s Avengers, ktorý pripravujú Square Enix v spolupráci s Crystal Dynamics. O niečo skôr sa do beta testov dostanú tí, ktorí si hru predobjednali na PS4, Xbox One a PC.
 • Konečne sa začalo pracovať na natáčaní filmu, ktorý vychádza z hernej predlohy Uncharted. Potvrdil to samotný Tom Holland na svojom Instagrame. Len dodáme, že na projekte sa už vystriedala takmer desiatka režisérov a zatiaľ sme sa nedočkali žiadneho výsledku. Veríme, že to tentokrát už bude inak.

View this post on Instagram

Day one #uncharted

A post shared by Tom Holland (@tomholland2013) on

Spoločenské hry
 • Chytrá kvízová hra Desiatka si v Nemecku odniesla výhru v podobe „Hry roka“. Tento titul okrem iného získala už aj vo Švédsku či Dánsku.
 • Už na jeseň sa budete môcť stať Elonom Muskom. Vašou úlohou bude vyrábať tie najlepšie elektromobily súčasnosti v remake-u tematickej strategickej hry Kanban EV. Hra dostala nový vzhľad, luxusné prevedenie a množstvo herných vylepšení.
Kanban EV (Foto: tlamagames.com)
 • Len pripomenieme, že už o mesiac by mala do obchodov doraziť dotlač obľúbenej hry Kartografové.
 • Herná séria Únikovky sa nedávno rozrástla o šiesty prírastok. Zavedie vás priamo do tieňa egyptských pyramíd.
Dominik Cenkner

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.