168 hodín vo svete filmov, seriálov, spoločenských hier a videohier #12

Uplynulo ďalších 168 hodín a nás preto čaká súhrn tých najdôležitejších udalostí zo sveta popkultúry.

Filmy a seriály
 • Streamovacia služba Hulu odstránila jednu z epizód kultovej komédie The Golden Girls, opäť kvôli tzv. blackface. Tento termín sa používa na umelecké stvárnenie človeka s tmavou pleťou človekom bielej farby pleti, pričom dochádza z k zosmiešneniu či karikatúre. Ide o diel z roku 1988, konkrétne 23. časť tretej série.
 • Jeden z najobľúbenejších seriálov na svete, Simpsonovci, už nikdy nebude taký, ako doteraz. Zástupcovia seriálu vydali totiž vyhlásenie, že už naďalej nebudú obsadzovať bielych hercov do rolí postáv s inou farbou pleti. Ovplyvní to preto hlasy obľúbených afroamerických postáv v seriáli, napr. Carltona Carlsona a Dr. Juliusa M. Hibberta, u ktorých si diváci, ktorí seriál sledujú v originálnom znení, budú musieť zvykať na nové hlasy.
 • Do tretice všetko dobré. Svojej postavy sa vzdal aj herec Mike Henry, ktorý už naďalej nebude dabovať Clevelenda Browna v seriáli Family Guy. Rolu mal pritom na starosti už od začiatku celého seriálu, teda od roka 1999. „Bolo mi cťou pracovať s touto postavou. Milujem ju, ale ľudia inej farby pleti by mali hrať postavy inej farby pleti,“ uviedol Mike vo svojom vyhlásení.
Feb. 24 and 29: Black Lives Matter event series | News@Metro
Heslo masívnej kampane, ktorá sa v posledných týždňoch šíri svetom (Foto: metrocatalyst.wordpress.com)
 • Ďalšou veľkou témou je samozrejme pandémia koronavírusu. Vyzerá to tak, že sa dočkáme ďalšieho seriálu, ktorý bude čerpať z tohto námetu. Stanica NBC si totiž objednala osemdielnu komédiu Connecting o skupine priateľov, ktorí sa snažia nezblázniť sa a zostať v kontakte cez videochat počas koronavírusu.
 • Fanúšikovia seriálu Lucifer majú dôvod na radosť. Dočkajú sa totiž aj šiestej série, ktorá by už mala byť ozaj tou poslednou.
 • Pôvodne plánovaný začiatok natáčania druhej série The Witcher sa presúva z 3. augusta na 17. augusta.
 • Nové časti seriálu The Handmaid´s Tale k nám kvôli koronavírusu dorazia až v roku 2021, streamovacia služba Hulu však už teraz vypustila do sveta teaser, ktorý nám určite skráti čakanie na v poradí už štvrtú sériu.

 

Videohry
 • SONY zaplatí ľuďom aj vyše 50 tisíc dolárov v prípade, že nájdu bezpečnostné chyby v PS4 a PSN. Spustila už aj oficiálny program vyplácania odmien.
 • Konzolová edícia Stellaris dostala dve pomerne veľké DLC. To prvé pridáva do hry nové rasy, druhé sa zameriava skôr na vesmírne súboje.
 • CD Projekt Red nám počas týždňa ponúkli nové gameplay zábery z ich chystanej novinky Cyberpunk 2077. Hra sa minulý týždeň dočkala odkladu, pričom hry samotnej sa dočkáme až v novembri.

 

 • Twitch “zabanoval” známeho streamera Dr. Disrespecta. Problémom však je, že nikto nepozná dôvod tohto kroku.
 • Vývojári zo Square Enix si na letné mesiace pripravili viacero oznámení nových hier. Pôvodne ich mali ohlásiť na E3, ktorá sa však tento rok kvôli koronakríze neuskutočnila.
 • Slovenská „survivalovka“ AreaZ je teraz dostupná zadarmo. Ide však len o demo verziu hry, ktorá je na steame dostupná v Early Accesse. Ak vás demo osloví, môžete si ju kúpiť len za 15 €. Pop-Cult magazín vám čoskoro prinesie aj rozhovor s jej autorom, Jurajom Bacharom.
 • Marvel´s Avengers si vďaka hernému režimu War Zones budeme môcť zahrať aj v kooperácii s troma ďalšími hráčmi. Cez týždeň sme sa dočkali aj nových záberov z hry.

 

 • Remake Mafie 1 prinesie rozšírenie príbehu Tomovej priateľky Sáry. Autori navyše tvrdia, že vylepšenia, ktoré do hry prinesú, sa odrazia aj v ich ďalších tituloch.
 • SONY za prvé tri dni od vydania The Last of Us Part II predalo viac ako 4 milióny kusov kópií – to zrejme nepotrebuje ďalší komentár.
 • From Software na pár dní zrušil tzv. Family Sharing u hier Darksouls, pričom došlo k zmazaniu postáv tým, ktorí hru hrali prostredníctvom zdieľanej knižnice napr. od kamaráta a nemali ju tak zakúpenú.
 • Úniky o možnom pokračovaní obľúbeného Crasha Bandicoota tu s nami boli už niekoľko dní, k oficiálnemu predstaveniu však došlo až v pondelok 22. júna. Crash Bandicoot: It´s About Time bude pokračovať presne tam, kde trilógia skončila. Autori potvrdili, že chcú ísť v pôvodnom štýle hrateľnosti a nebudú sa preto otvárať ako iné klasické arkádové hry. Ponúknu však niekoľko nových prvkov – napr. vždy budete mať na výber či chcete hrať za Crasha alebo Coco (s rovnakými schopnosťami). Okrem toho budete v pár úrovniach hrať aj za postavu Dr. Neo Cortexa, ktorý ponúkne odlišné taktiky a možnosti, pričom pri hraní za túto postavu budete musieť viac taktizovať. Hry sa dočkáme 2. októbra na PS4 a Xbox One.

 

Spoločenské hry
 • Hra Zachraňované príšerky od vydavateľstva MINDOK sa kvôli veľkej obľube rýchlo vypredala. V týchto dňoch však do obchodov dorazila dotlač, takže je hra opäť dostupná.
 • Rovnaké vydavateľstvo sa chystá priniesť českú lokalizáciu obľúbenej tzv. „štychovej“ hry Fox in the Forest. Zatiaľ nie je známe, kedy sa česká verzia objaví v obchodoch.
 • MINDOK okrem toho priniesol aj dotlač Kroniky zločinu s rozšírením pod názvom Noir.
Kronika zločinu: Noir (Foto: facebook.com/MINDOK
 • Vydavateľstvo REXhry pripravuje hrateľnejšiu variantu hry Břink s podtitulom Ve vesmíru! Nová verzia prinesie nové mechanizmy či modulárny hrací plán. Hra je naviac doslova napchatá rôznymi odkazmi na sci-fi diela, takže sa pri nej nudiť nebudete.
 • Na tomto odkaze si môžete pozrieť, kde sa aktuálne nachádza chystaná novinka Harry Potter: Boj o Bradavice.
 • Vydavateľstvo Albi v októbri chystá kooperatívny titul Bossin´ Space, v ktorej budete musieť spoločne zastaviť záplavu zlobivcov z vesmíru a ich zlého bossa.

Mário Gurský

Som milovník filmov, seriálov - najmä hororových - a zanietený hráč či už počítačových alebo konzolových hier, konkrétne vlastniaci PS4. Svoj život si neviem predstaviť ešte bez jednej veci, a to je hudba. Pop, hip-hop, ľudovky, elektronická hudba - počúvam úplne všetko, čo je dobré, no najviac inklinujem k rocku a skupine Linkin Park, ktorá ma sprevádza už odmalička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.