101 mladých ľudí, ktorí prišli vrátiť život na Zem

Ak ste milovníkom sci-fi alebo post-apokalyptického sveta, tento seriál si zamilujete (Foto: i.vimeocdn.com)

Pred 97 rokmi vypukla na Zemi nukleárna vojna, ktorá zničila civilizáciu. Pár šťastlivcov dostalo možnosť zachrániť sa vďaka vesmírnej lodi, kde až doteraz žili v relatívnej spokojnosti. Keďže zásoby kyslíka sa pomaly, ale isto, míňajú, je načase zistiť, či je život na Zemi ešte možný.

Seriál The 100 rozpráva príbeh 101 mladých ľudí, ktorých vo vesmírnej lodi zvanej Archa kvôli ich rebelskému správaniu nechceli. Preto ich pošlú na nebezpečnú misiu, z ktorej niet cesty späť. Ich jediná úloha je jednoduchá. Zistiť, či je už Zem po takmer 100 rokoch znovu obývateľná. Prečo sa seriál volá The 100, keď mladých ľudí je 101? To zistíte počas sledovania prvých častí.

The 100 si už od svojho štartu v roku 2014 našiel fanúšikov po celom svete. Seriál ponúka skvelé herecké obsadenie. Nedajte sa oklamať, mladí herci sú skvelí a svoje role hrajú skutočne presvedčivo. Predstavia sa vám Eliza Taylor (Clark), Bob Morley (Bellamy), Marie Avgeropoulos (Octavia), či v neskorších častiach aj Alycia Debnam-Carey (Lexa), ktorá v súčasnosti hrá aj vo Fear The Walking Dead, teda v prequeli kedysi najsledovanejšieho zombie seriálu The Walking Dead. Okrem toho obsahuje The 100 aj zvraty, ktoré nájdete asi už len v knihách G. R. R. Martina. Presne tieto veci, robia z tohto seriálu niečo, čo sa oplatí vidieť, čo po zhliadnutí určite nebudete ľutovať.

Hlavné postavy prvej série The 100 (Foto: deadline.com)

Ak vás opis seriálu zaujal, neváhajte a sledujte. Pred pár dňami vyšiel fanúšikmi dlho očakávaný trailer na 5. sériu, ktorá štartuje na stanici CW už túto sobotu, 24. 4. 2018. Dovtedy určite stihnete pozrieť zatiaľ vydané štyri série, z ktorých prvé tri nájdete aj v slovenskom dabingu. My však odporúčame originálny dabing s prípadnými titulkami. Slovenské hlasy sú na mladých protagonistov príliš staré.

The 100 je seriál, ktorému ak raz dáte šancu, nesklame vás. Aj napriek tomu, že nás už čoskoro čaká 5. séria, seriál neklesá na svojej kvalite – práve naopak. Ani pri jednej epizóde som sa rozhodne nenudil a na konci série len v úžase krútim hlavou, kam sa seriál s novými časťami dokáže posunúť. Určite preto seriál odporúčam každému, kto má čo i len trochu rád sci-fi a post-apokalyptický žáner.

Trailer na očakávanú 5. sériu si môžete pozrieť aj tu.

Dominik Cenkner

Život je tak krátky. Zomriem s pocitom, že som nestihol pozrieť všetky medicínske seriály sveta, ktoré mám tak rád. A to nehovorím o ostatných seriáloch. A filmoch. A videohrách. Život je krátky.
Dominik Cenkner

0 thoughts on “101 mladých ľudí, ktorí prišli vrátiť život na Zem”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.